» Poradna » Ostatní

Co je výkonnější? Mozek nebo procesor?

Co je výkonnější, lidský mozek nebo procesor v PC? Ale asi záleží jak v čem, třeba prvních 10 tisíc prvočísel cpu spočítá za setinu sekundy.Na druhou stranu porovnání jednoho obrázku a zjištění zda jej máš v paměti mezi 1000covkamadalších ? člověku tak max. vteřina. u CPU by to bylo asi déle (kolik?)

Odpovědi na otázku

To se neda presne srovnat. Jak pises - cpu treby rychleji spocita prvocisla, ale mozek je daleko komplexnejsi system, ma vizualni predstavu, schopnost improvizovat (pocitac muze delat pouze jasne dane ukoly). Intuice, podvedomi atd . atd.A mozek ridi cele telo, ruce - psani na pocitaci apod., zaroven dela dalsich x veci.

Záleží na jaké frekvenci ti jede mozek, jak máš nastaveno FSB, násobič. S taktováním bych ale moc neexperimentoval! Kdyžtak zajdi k doktorovi ať se ti podívá do BIOSu, takhle se to těžko porovnává!!

Povedal by som,ze zalezi aj od toho,ze koho ten mozog je

Je to nesrovnatelne, mozek ma moznost rsit problem a tu procesor proste nema. Jinak uz nekolikrat mne napadlo, jak by se zvysily moznosti cloveka, kdyby se naucil (hypoteticky) ovladat oci nezavisle na sobe a informace zpracovavat paralelne

Dokonce i v tvem pripade mozek.

LOL!

Mozek vymyslel CPU, takze neni co resit.

 a nebo to bylo opacne ? viz model :godX86 , kterej stvoril lidstvo

Zjednodušeně lze říci, že mozek je výkonnější, procesor rychlejší.

Chybné zjednodušení. Takovéto porovnání není možné. Pokud chcete srovnávat libovolné objekty, musíte být schopen říci o kolik je co výkonnější případně rychlejší. Definujte rychlost mozku (v GHz? ), definujte výkon mozku.....Dále pak srovnáváte dva strukturou i principielně naprosto odlišné systémy. Mozek má neutrony propojeny různě mezi sebou, propojení se neustále mění. Je zjištěno, že se mozek vyvýjí již od prvního neuronu, neustále až do smrti, i když s věkem stále pomaleji. Mozek (dá-li se to tak říct ?) pracuje nelineárně. Mozek (světe div se) nemá oscilátor a proto je snadné ztratit "pojem o čase". Oproti tomu procesor počítače má přesně definovanou strukturu, která navíc data zpracovává lineárně (neplést s paralelním zpracováváním). Procesor přesně "ví" jak dlouho trvá zpracování konkrétní funkce.Lze "pouze" říci, že počítač je nepředstavitelně rychlejší při výpočtech a provádění přesně definovaných algoritmů jejichž složitost nesmí překročit určitou hranici.Mozek dokáže např. velmi efektivně vyhodnocovat ne zcela shodné podněty (porovnání obrazů, zvuků,.....). Rozhodovat zda různé podněty jsou pro mozek (případně celý organismus) příznivé, nepříznivé či neutrální. Lidský mozek dokáže pracovat s abstrakcí a proto např. dokáže vymyslet počítač, odhadovat na základě "neuplnh" vstupů či "pdnětů".Hlavně to neberte moc vážně. Jděte v klidu spát, protože ještě hodně dlouho potrvá než nás začnou počítače umísťovat do rezervací či muzeí...

Nebo uctívat jako Bohy

já bych řekl, že mozek se dá přirovnat k několika THz procesoru.