» Poradna » Windows (a jiné OS)

Co je to za znak?

Ahoj, co je to za znak, vypadá to jako apostrof (`) ale je zešika. Jak ho můžu napsat na klávesnici ve Windows? Díky V.

Odpovědi na otázku

´?

Na anglické klávesnici je to klávesa pod Esc ,první zleva od numeriky ```

To vím, ale píše mi to středník.

Protoze mate ceskou klavesnici, ktera je na psani cehokoli krome ceskych textu nepouzitelna. Na psani specialnich znaku musite prepnout na anglickou.

pravý alt a ý... `

máš českou klávesnici. Nemyslím to, na čem píšeš, ale v systému. Přepni se na anglickou, americkou... prostě NE českou

Ctrl+C a Ctrl+V bude fungovat i na české klávesnici.

Myslíš to, co píšeš (`), nebo jen vypadá, jako to, co píšeš (`), tedy tupý přízvuk. Pokud nevíš, co je to za znak, k čemu ho vlastně potřebuješ?

D`Artagnan

Hrabě d'Artagnan se ale píše s apostrofem (odsuvníkem), stejně jako např. chargé d’affaire. Tupý akcent je něco jiného.

Alt+96 na numerické klávesnici.

Pokud to potřebuje jako diakritické znaménko v některém z jazyků, který grave používá, samotný znak je jí k ničemu.

V kazdem pripade.. kdyz uz nevis, kudy kam, a nemas poneti, jakou klavesu nebo kombinaci musis stisknout, tak je tu Mapa znaku (prislusenstvi Win), kde si najdes vsechny dostupne znaky a muzes si je zkopirovat.