Co je to za "pastu" v notebooku

ahoj. sundal jsem z notebooku Asus K50ab chladič s heatpipe a našel tam toto:

několik míst s pastou(chlazení GK), ale jedna je normální šedivá pasta a ta druhá je modrá a jakoby plastelína(velká vrstva). pod ní je také čip. proč nejsou pasty stejné? lze plastelína nahradit normální teplovodivou pastou?

viz obrázek:
2i.cz ...

dík.

Odpovědi na otázku

to jsou takové ty hnesné žvejkačky, dát pryč a mazat novou

No žvejkačka ale já bych jí tam nechal.

Normální pasta bude na výkonných broucích (CPU, GPU), pro které je chlazení určené a je na ně nalícované tělo chladiče. Pasta je určená na vyplnění vzduchových mezer na styčné ploše mezi CPU a chladičem - pouze nerovností povrchu. Sama o sobě není zrovna nejlepší vodič tepla ale je lepší než vzduch.

"Plastelína" bude teplovodivá pryž, přenáší teplo od pamětí grafiky a dalších součástek co tolik netopí, není na ně potřeba přesně lícovat tělo chladiče... Zbytečně by to prodražilo výrobu, kdyř ta pryž stačí. Zaměnit ji za pastu není dobrý nápad, pasta po zahřárí změkne a odteče...

Ono to dává smysl, když se zamyslíš (pozor, občas to bolí).

čím tu teplovodivou pryž nahradit, když už ji nemám?

tu pryž může dokoupit ale co takhle tam prsknout pastu Noctua ?

dám tam MX2 co tu mám...

neni to zubní pasta