» Poradna » Ostatní

Co je to "spadova oblast" pro ADSL ?

co je to ta "spadova oblast" ? u nas na vesnici v Brno-venkov mame ustrednu,a ta tedy patri pod dalsi vetsi? jak zjistim pod jakou patrim? abych vedel ze kdyz se pripoji ta ustedna ze bude ADSL i u nasdiky

Odpovědi na otázku

viz. p. Sova: Spádová oblast je vlastně podle staršího označení UTO - uzlový telefonní obvod. Na každé UTO je připojeno hned několik menších ústředen- RSU stojanů. Vy můžete být tedy připojen přímo na UTO nebo na jeden ze stojanů RSU které pak směřují k této "centrální ústředně".

kdyz se divam do toho seznamu pripojenych mist http://www.telecom.cz/adsl/lokality_v_cr.phptak to vypada ze to jsou ty spadove oblasti prave ty mensi ustredny na ktere jsou pripojeny par ostatnich,vidim v tom seznamu nektere vesnice co znam,treba Sokolnice a Otnice jsou blizko nas a jsou asi tak 2x vetsi nez my.Podle tel.cisla zatim pripojit na ADSL u nas nejde,ale kdo vi jak jim to funguje,o infolince mam uplne stejne mineni,rad bych to poridil a nemuzu se uz dockat abych to mel co nejdrive.diky

a na co se tak těšíš? že budeš mít při agregaci 1:50 za 1500 za měsíc připojení na úrovni modemu 28.8 ??

ted jedu na modem 33,6 , faktury 1500-2000 a to tam nejsem porad,takze pro me je ADSL vyhodne,jina moznost pripojeni neni :(

Tak to neni pravda, to pripojeni je podstatne rychlejsi nejen nez klasicky modem,ale i nez ISDN. Mam to od vcerejska, rychlost, pingy atd. viz Lupa.cz,Podle posledniho testu rychlost.zacatek.cz (25.03.2003 12:31) je rychlost pripojeni pocitace 19.341 kB/s - 154.728 kb/s. Pro mne zatim naprosto dostacujici, stahovani bylo okolo 20 kb/s Zatim jediny problem je to, ze jsem byl nekolikrat odpojen nezavisle na case, nevim zatim v cem je chyba,stacilo vypnout a zapnout modem, bez tohoto neslo pripojit.Jinak to mam pres Ipex a instalace v HK.Dalsi vdiskuzi o ADSL na Lupe, zde jsem jen nahodou.Jirka