» Poradna » Programy

Co je to offsetový tisk???

Chtel bych se zeptat co je to offsetový tisk a jak se musi nastavit Corel pri takovem tisku??? Moc dekuji.

Odpovědi na otázku

Ahoj.
Offsetový tisk je nejrozšířenější způsob tisku. Využívá přenosu barvy z barevníku přes tzv. kovolist (hliníková deska na níž je vyleptán tiskový rastr (obraz)) na válec s gumovým potahem a odtud na potiskovaný papír (karton, plech,..). Pro každou barvu musí být jiný kovolist. U nastavení Corelu nevím, co máš na mysli. Používá se výstup jednotlivých barevných složek (např. CMYK), podle typu kovolistu se volí buď pozitivní nebo negativní a také bys měl zvolit vhodný typ rastru.
Offset je docela věda a udělat dobrý výtisk je umění.
Luděk

hlavně si sežeň odpovídající ovladač nebo PPD soubor RIPu, ať neplatíš zbytečně za špatný osvit