» Poradna » Web a internet

Co je to Nulled verze ?

Ahoj, chtěl bych se zeptat co to znamená Nulled verze.Chápu že se jedná o pirátskou verzi, ale jaký je zde rozdíl oproti oficiální verzi (zakoupené).Toto vidím u častých druhu softwaru, jsou na to i speciální stránky a fóra, kde lze ty aktuální nulled verze stahovat.Je zde něco odlišného od premium verze ? Tipuji jen to, že nemám oficiální podporu, že je to nelegální a možná něco dalšího... ?Častokrát vidím i že vychází upgrady, je jendo na jaký program.. často hned jak vyjde na oficiální stránce na nějaký software upgrade, tak hned je to na těch pirátských stránkách jako nulled.Díky

Odpovědi na otázku

Samé omáčky a nikto k veci.

Nápodobně kolego.

Stačí se podívat do slovníku - vynulovaný. Já si pod tím představím soubor zmenšený na nulu nebo přepsaný nulovými byty.

JackBrno to prostě neví co to je a snaží se to tady zakecávat.Takové PC specialisty mám nejraději, jen toho více nakecají než poradí.Ta otázka je naprosto normálně položená, napíšu ti ji zde ještě jednou kdyby si to nepochopil.Ptám se co to je Nulled verze ? Napiš správnou definici tohoto významu a nemusíš tady spamovat ty svoje chytré s...

Ne, já jen konstatuji, že ta otázka nemá žádný smysl, protože to není žádný pevně daný pojem a tudíž odpovědět nelze. A už vůbec ne ve vztahu ke kradení software. Zlodějům se tady opravdu neradí...

Aha, tím se to vysvětluje :) Chronický měnič přezdívek a generátor stupidních dotazů. Jsem to vlastně odhadnul hned v prvním příspěvku :)

Nulled verze de facto znamená ukradnutý, cracknutý, nelicencovaný software a všechno co tě napadne pod slovním spojením "ukradený software". Je to nelegální a neetické - když se ti ten software líbí a dobře se ti sním pracuje, tak proč nepřispět jeho tvůrcům peníze a nepodpořit tak jeho vývoj do budoucna (že musíš v obchodě zaplatit za zboží, které někdo vyrobí, příjde všem normální, tak co je nenormálního na tom zaplatit za software, který také někdo musí vyrobit). Je docela logické, že u ukradnutého softwaru nemáš žádnou podporu výrobce a kromě toho, že je odstraněná ochrana tak může být přidáno i něco navíc, např. bitcoin miner, viry, trojské koně, keyloggery a různý jiný malware, to je napřiklad i důvod proč tvůrci těchto nulled verzí doporučují před instalací vypnout antivirový software a pokud tak neuděláš a oznámíš jim na forum, že je v souboru vir, tak ti sdělí, že se určitě jedná o falešný poplach. Alarmující je, kolik blbců je ochotno tomuto všemu věřit a zaprodat relativní bezpečí svých dat, peněz atd. kvůli pár korunám, které by jinak utratili za legální licenci...

Vieš koho dnes zaujíma etika.

Bohužel máš pravdu, proto jsem ještě před odeslání příspěvku text poupravil a slovo "neetické" jsem zařadil "až" na druhé místo za slovo "nelegální". Etika a slušnost je v lidech stále, ale bohužel je potlačena arogancí, mamonem a vlastním egem.

jednou se mi jeden týpek chlubil že sehnal cracknutý Nod 32. Myslel jsem si, že si dělá srandu, že používá cracknutý antivirus, ale bohužel nedělal.Docela mu trvalo pochopit, že člověk, co dokáže vyrobit crack na komerční antivir, aby fungoval zdarma, asi nemá problém si tam vložit zadní vrátka dle libosti a případně tam jimi třeba pustit vlastní ransomware ap.

Nebo vrátka prodat... Dnes je spousta alternativ ke komerčnímu software, takže kradení lze těžko obhajovat.

v principu chápu jen několik případů využití cracknutého SW:1) mám koupenou licenci, ale nějaká stupidní ochrana legální verze způsobuje problémy na mém PC, které support dodavatele neumí vyřešit (pochopil jsem, že nemálo lidí má třeba cracknuté hry, protože ty protipirátské SW způsobují víc problémů legálnímu uživateli než pirátům...)2) mám koupenou licenci, ale HW klíč nefunguje na novém PC / OS a výrobce mi nutí novou verzi, kterou nechci / nepotřebuji3) potřebuji vyzkoušet plnou verzi SW, ale výrobce nemá plnohodnotný trial ale jen demo, kde nefunguje to, oč mi jde - pak plná verze z "alternativního zdroje" poslouží coby trial a pak si koupím plnou verzi, nebo ne a "trial" se odinstaluje.

A jak je to anglicky? Nultá verze jaksi Google nenajde, takže asi nějaký tvůj překlad.