» Poradna » Web a internet

Co je serverova aplikace?

Ahoj, vysvetlite mi prosim (jsem laik) co je to serverova aplikace? Nejaky priklad?

Odpovědi na otázku

To je aplikace kera bezi na serveru

No to moc dekuju... opravdu... ale myslim tim, ze mi bylo v praci receno ze je zakazane poustet serverove aplikace... tak proste nevim co vlastne nesmim

Mozna kdybys mel nejaky priklad... co treba spotify? Kdyz to mam stazene do notasu jako program... je to ono?

Nebo Steam ?

Pravděpodobně tím je mysšleno, že na svém pracovním počítači nesmíš pouštět aplikace, které někomu dalšímu umožňují se k tvému počítači připojit a na něm s tou aplikací pracovat.

"je zakazane poustet serverove aplikace" to jako vážně? BFU ani netuší co je server/client apod... tohle musí řešit security nastavením práv a sítě, ne tak že uživateli něco slovně zakáže :) pokud se jedná o nějaký příkaz/omezení v práci, obrátil bych se přímo na ně, bůh ví co tím skutečně mysleli....

Popravde si tak trochu myslim, ze je tim mysleny torrent, ale jak rikam, nerozumim tomu a stahovat si nic nehodlam... jen jsem se chtel ujistit ze treba ten steam je v pohode... oni to mysli kvuli wifi, aby nebyla pretezovana, co jsem pochopil... do prace nosim svuj ntb.

Ty si práci na firemní síti pouštíš Spotify, Torrent...? Tak to ti snad může být jedno jestli je to serverová aplikace nebo ne. Jde o tom, že bys v práci neměl pouštět ani třeba nějakou off-line hru, spouštěnou na tvém PC.

Edit: Stahuješ s Torrentů.

Myslet znamena h..... vědět.Tož se poptej v práci a ne tady. A máš jasno.

Ne, namam v olanu hrat v praci hry a popravde, torrent nemam a nikdy jsem nemel, jsem docela stoupenec legalniho obsahu. S tema aplikacema me to zajimalo proto, ze dojizdim a v praci jsem nekdy i hodinu a pul pred zacatkem pracovni doby. To je cele.

Tak me napadlo, ze bych si i ten steam takhle v 7 rano pustil, kdyz uz tam sedim a cumim.

Tak to konzultuj se svým šéfem pčece , mimochodem, když dojíždíš, neumožní ti povaha práce a šéf začít dřív pracovat a dřív odejít?

Nejlepší bude se na to zeptat přímo. Někteří lidé si rádi vymýšlí nové významy pro slova, kterým úplně nerozumí, takže bych neřešil, co to znamená obecně, ale spíš co tím myslí konkrétně. Také máme ve firmě různá slovní spojení, která jsou při nejmenším úsměvná (zvlášť když pak dotyčný sdělí, co tím doopravdy myslel).

Obávám se, že je míněna libovolná aplikace, která poskytuje sdílený obsah (o kterém uživatel ani nemusí vědět). Na např. máte ve Steam klientu stažené aktualizace nějaké hry, které tento klient může nabízet ke sdílení jiným klientům, jenž jsou v blízkosti. Pak bude ovšem váš notebook přetěžovat firemní linku do internetu. Podobně se chová třeba klient World of Tanks. Steam klient přitom ani nemusíte aktivně používat, stačí že běží na pozadí a tečou přes něj data. Ovšem o všech omezeních používání programů MUSÍTE být srozumitelně informován, případně i potvrdit, že jste pochopil.