» Poradna » Programy

Co je registr?

Prosím potřeboval bych vědět funkci registrů.pro vás je to určitě hračka

Odpovědi na otázku

jakých registrů ? registru pojištěnců nebo registrů v assembleru, či snad registrů windows ?

registry windows

Je to databaze se stromovou strukturou pro ukladani dat. Ulozit tam muzes cokoli, od textu, pres cisla az po libovolna binarni data. A treba windows tam ma ulozenou temer celou konfiguraci.

No, "registr v assembleru" je dost nepřesné. To, co myslíš, je registr v procesoru (ať už MPU, MCU, DSP...), malá paměť, určená pro práci programu. Bývá jich několik, hlavně akululátor a jiné, podle bitové šířky datové sběrnice procesoru může být 8mi, 16ti, 32 a více bitový.

Jinak registr windows je malá databáze, do které si systém a programy ukládají různé nastavení (přesněji hodntoty proměnných, co je proměnná viz. programování). Dříve k tomu sloužily soubory INI, ale i dnes si to programátor může udělat podle svého, registry Windows může, ale nemusí využít, klidně si místo toho může vymyslet vlastní datový soubor, do kterého si všechny nastavení programu bude ukládat. Tyto nastavení se samozřejmě mohou měnit, mohou to být i uživatelská nastavení...

Zase jeden lenoch co nehledá...

Mno registry slouzi pro ukladani a cteni hodnot.

Že lenoch, to je nad slunce jasné. Tak proč mu odpovídáte ?!?

Nechal bych ho v informačním vákuu a ať si jde za strejdou Google a pokud, ne tak ať se podívá do zrcadla a tam uvidí toho břídila, co to způsobil a je línej...

ale ty tepla histerko haah