Co je potřeba k rozchození pevného disku ?

Zdravím, co všechno je potřeba k rozchození pevného disku ? Popř. vadí moc, když disk není pevně uchycen ? Věc se má tak, že mi u PC odešel zdroj. Z reklamace se mi vrátilo PC díky nešikovnému zacházení nejmenované kurýrní služby dost omlácené ( nalomená graf karta, vyvrácený chladič procesoru, kupodivu oboje funkční, proražená bočnice, a taky mimo jiné urvané "šuplíky" na pevný disk). Disky mám dva, Cčko funguje bez problémů, ale Dčko, které před reklamací jelo najednou nejde rozchodit.. Oba disky mám teď v PC přidělané dost nešikovně za pomocí elektrikářských pásek, takže nejsou volně pověšené za kabel, ale zároveň v nich asi dost snadno mohou vznikat vibrace, protože na daných páskách jen leží.. Rád bych věděl, jestli je disk mrtvý, ale nevím jak to poznat.. Je možné, že ho mám jen špatně zapojený? Nevím jestli stačí jen sata kabel nebo jestli nepotřebuje k chodu něco jiného.

Odpovědi na otázku

"Nevím jestli stačí jen sata kabel nebo jestli nepotřebuje k chodu něco jiného." Tak to bude možná tím, že potřebuje i napájecí kabel.

Tk to pořeším, a ohledně toho upnutí.. Bude to dělat bordel ? Nebo je to uplé na pevno jen aby disk nedělal hluk ?

Přes bočnice se HDD chladí.

Pokud to dostalo takový záhul, tak reklamace a výměna za jiný. Více jak 80% poruch HDD má za prvotní příčinu špatnou manipulaci.

OT: Mě by docela zajímalo, proč jsi vlastně dost omlácené PC od nejmenované kurýrní služby převzal. Podle popisu muselo být poškození zvenku nebo po rozbalení viditelné. Obvykle je i na obalu výzva odesilatele ke kontrole stavu a případnému nepřevzetí zásilky. Jako poškozenou jsi ji měl odmítnout a vrátit kurýrovi.

To je sice hezké, ale on odpoví ve smyslu, že přeci není IT odborník a jak má tušit že nadměrně omlácená škatule může mít nějaký vliv na funkčnost?Představte si, že když upadne hrneček z porcelánu/kameniny na podlahu, že se rozbije. A kdo to má přeci tušit, když není keramik?!Nebo si představte lokální topidlo na tuhá paliva. Víte že když jsou v provozu, že se o ně můžete spálit? Kdo takovou hrůzu má tušit?!Kdoví jak to doopravdy bylo, je možné, že to roztřískal sám.

'nalomená graf karta, vyvrácený chladič procesoru, kupodivu oboje funkční, proražená bočnice, a taky mimo jiné urvané "šuplíky" na pevný disk' - to nevypadá, že by se vrátilo kurýrní službou z reklamace. Spíš ze sběrného dvora.

jj, taky se mi to nezdá. Sice kurýrním službám se občas podaří něco doručit v nedobrém stavu, ale až takto...asi sotva. Nešetrným hozením balíku do auta nebo z auta ven se určitě nenalomí grafická karta například. Pádem z velké výšky by kastle utrpěla víc. Kdo ví jak to bylo, ale určitě ne tak, jak nám tvrdí. Možná je to fakt ze sběrného dvora po kdo ví jakém osudu.

Už asi nič. Keď dokázali urvať aj šuplík !

Dle mého soudu co popisuješ, že ti to kurýr dodal až tak domlácené, to je buď lež jako věž, taková prasata by nevydržela na trhu ani den. Buď sis to sis udělal buď sám a svádíš svoji neschopnost na jiné, nebo to vypadá, že to ani v žádným servisu nebylo, ale u nějakýho vola, kterej si na "servis" hraje a nachytal se při tom, že je lama větší jak Himaláje, tak ti to vrátil v tom stavu, jak popisuješ...

Mozna byste se divil, co nekteri prepravci dokazi. Jen me zarazi, ze evidentne poskozenou zasilku nekdo prebere (a stava se docela casto).Z me zkusenosti s nekolika prepravci mohu rict, ze tak 1-2% zasilek nedojde v poradku, ale vylozeny extrem (jako v tomhle pripade) je skutecna vyjimka, ale stava se to.

obcas se tak muze stat, ale mi prijde, ze majitel je ponekud nervak a kdyz se mu nedari, tak trochu mlati (viz pripady rozmlaceni klavesnic apod), tenhle zrejme i kopnul do bedny az si ukopl i geafiku

Grafická karta se nenalomí ani řádným kopnutím do bedny, ani pádem bedny třeba z auta té kurýrní služby. To by ta bedna musela spadnout z pořádné výšky mnoha metrů, aby se rozlomila grafická karta. Na rozlomení kuprextitu (materiál FR4) je potřeba vynaložit pořádnou sílu. Karta mohla vadnout ze slotu, ale ne se rozlomit.Pádem z velké výšky by se mohla rozlomit základní deska, ta je pevně (no, pevně...v mnohých bednách se o pořádném pevném uchycení dnes mluvit nedá) na desce skříně. Pokud skříň po pádu utrpí vážné mechanické poškození, mohly by ty plechy vyvinout dostatečnou sílu na rozlomení ZD...ale opět, o pevnosti mnohých dnešních plechů v PC bednách se nedá mluvit, troufám si tvrdit, že ten kuprextit je pevnější Něco tu prostě nehraje. Hozením z auta se tohle nestane a pádem z pořádné výšky mnoha metrů by skříň byla daleko víc poškozená.

To spadlo min. z pátého patra, ne? Před lety jsem viděl PC, jak vyklouzl z rukou nešikovného BFU, který ho nesl do servisu. Jel po kamenných schodech (ten PC) za ohromného rachotu až hluboko do sklepa.Kupodivu BFU pak už do servisu nemusel:stačilo pouze zapojit vypadlé kabely -> vše fungovalo.Jen malinko odřená bedna (profi Chieftec) upomínala na havárii.

Viděl jsem PC po zloději, který ho v nouzi odhodil po schodech do sklepa. Zulámané plastové čelo, odešlý HDD (posunuté plotny škrtaly o hlavu). Vyskákané karty po zasunutí fungovaly.

Zásilka takhle poškozená dorazila na reklamaci.. Dojít to z reklamace mě tk to se mnou asi švihne.. Borec u kterého sem měl PC skládané ho zproviznil za minimální náklady na opravu.. Jestli to přebírá poškozené, nebo ne mu bylo asi u místa kam slůnce nesvítí. Zpětně sem se ničeho nedomáhal ,protože sem neměl důkaz v jakém stavu sem zboží odeslal.. Příště si hold všechno do podrobna nafotím..

Skříň se vyklepala, tak že to na první pohled skoro není poznat.. Vnitřek PC to už bohužel odnesl víc..

No, s tím se muselo stát něco hodně, hodně nehezkého u tebe nebo jinde, viz. výše. Věř že vím o čem mluvím. mínusovat můžeš jak chceš.

Jediná relevantní informace - od tebe, který naprosto nerozumí, co vlastně má a hlavně co chce - je název té kurýrní služby.

Já mu fakt nevěřím, že to udělala kurýrní služba. Poškození, jak ho popsal, je...divné.

ITnoob [---.tmcz.cz] 19. 5. 2016 23:21Z reklamace se mi vrátilo PC díky nešikovnému zacházení nejmenované kurýrní služby dost omlácenéITnoob 46.13.115.--- | 20. 5. 2016 14:10Zásilka takhle poškozená dorazila na reklamaci..Pak je název kurýrní služby naprosto nezajímavý. Nebo jsem tady něco přehlédl?