» Poradna » Notebooky

Co je na hry lepší, i7-5700HQ s GTX960M 2GB nebo i5-8250U s MX150 4GB?

Dobrý den,potřebuju orientačně porovnat dva notebooky, jeden je MSI PE70 2QE s Core i7-5700HQ a Nvidia GTX 960M 2GB (je 2,5 roku starý), a druhý je Lenovo IdeaPad 520-15IKBR s Core i5-8250U a Nvidia MX150 4GB (úplně nový stroj).Zajímalo by mě srovnání těchto dvou notebooků z hlediska moderních 3d her. Ten jeden notebook je výrazně starší, ten novější má sice "low-endovější" parametry, ale výrazně modernější architekturu procesoru se stejným počtem jader, a dvojnásobnou paměť u grafické karty.Otázka je, jestli to Lenovo je herně alespoň srovnatelné s tím MSI, anebo jestli na tom bude nějak výrazně hůř. Budu rád za jakékoli komentáře, děkuji.

Odpovědi na otázku

Nový bude menej topiť

Podľa https://www.cpubenchmark.net/ compare.php?cmp[]=2533&cmp[]=3042 sú podobné aj CPU aj GPU. Ale pri podstatne nižšom TDP oboch komponentov. Detto aj podľa https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.1... a https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-MX150-Benc...

CPU je lepší to starší. Má vyšší výkon, ale i spotřebu. U grafiky to bude +-stejné:https://goo.gl/iCoVSzLepší by bylo sehnat něco s GTX 1050.

2GB vs 4GB u těchto grafik nehraje roli. To si klidně nech až jako poslední parametr k rozhodování.

Děkuji všem za profesionální rady, dám si tedy poradit a vybral jsem tento https://www.alza.cz/omen-by-hp-15-ce s GTX 1050 16GB RAM. Myslíte, že se mu za danou cenu dá něco podstatného vytknout? Bude se používat s externím monitorem, takže displej bych neřešil. Ještě jednou děkuji.

Když se bude používat jen s externím monitorem, tak proč proboha nb?

Protože se 2x za 2-3 týdny bude převážet vlakem.

Tak pak asi proč ne..

Právě, a to byla přesně moje otázka: Proč ne? Aby se vychytaly chyby, třeba jako ta moje původní s tou grafikou mx150 ...

Asi takhle. Papírově vypadá dobře. Nic mě nenapadá. Víc už může říci maximálně nějaká recenze, pokud naleznete na netu.

To jsem přesně potřeboval vědět, jestli v tom není nějaká nesmyslná chyba, jako na začátku. Tak ještě jednou díky moc všem.

Na nic nečekej a vem toto https://www.alza.cz/acer-predator-helios-300

To nevypadá špatně. Po dokoupení SSD a RAM je z toho prakticky toto:https://www.alza.cz/acer-predator-helios-300Jen levnější.

No přesně

No jo, jenomže to bude chtít dokoupit ram, a ten disk 5400 ot. je už úplně nepoužitelný, čili já nevím kolik, řekněme 7.000 Kč navíc? Na ten, co jsem psal já, není v tomto smyslu už třeba šahat, a už ten překračuje původně zamýšlený rozpočet. Samozřejmě vždy se dá "něco málo" připlatit za lepší kus, ale takto by se mohlo jít nahoru víceméně donekonečna ...

RAM ti stačí bohatě 8GB a dokoupit ze začátku nějaké SSD 128GB je investice 1000Kč.Ale dostaneš GTX1060, která zadupe GTX1050 do země a zahraješ si proti nim božsky.S GTX1050 už budeš u FullHD snižovat detaily.

Určitě je to smysluplná alternativa, neříkám že ne, ale zaprvé nesouhlasím s RAM, zadruhé SSD je ještě opruz s výměnou a klonováním disku, teď řešit, jestli se ztratí záruka, nebo ne ... Zkrátka myslím, že to za ty detaily navíc nestojí.

RAM a disk se v ntb mění běžně. Jsou uživatelsky dostupné a na záruku nemají vliv.

Technicky možná ano, ale právně to tak být nemusí. Třeba na tom msíčku byla na spodu na šroubku nálepky Warranty Void a nazdar. A samozřejmě se pak lze s výrobcem soudit, kdyby došlo na lámání chleba, ale kdo by se s tím zabýval ...

Z právního hlediska nemá v ČR plomba žádný vliv na záruku. U notebooků záleží jen na tom, zda je RAM a disk uživatelsky výměnný nebo ne. U tohoto předpokládám že ano. Zjistíš to návodu. Problém je to spíš u ultrabooků a podobných věcí, které né vždy jdou rozebrat.Záruka ti padá při mechanickém poškození, to není stržení bezvýznamné nálepky, ale přímé poškození HW.

No je videt, ze se moc nevyznas.Staci stahnout iso ze stranek MS a mas krasny cisty system na SSD.Vzhledem k tomu jak se nevyznas ti bude 8GB stacit.Pripadne rozsireni je otazka par minut.Gtx1060 je vykonejsi o vic jak 50%.Takze nejde o par fps.Jestli nechces poradit blbko, tak co sem lezes.

Koukám, že moje poděkování za profesionální rady bylo opravdu hodně předčasné. Ty jsi ale k-o-k-o-t-k-o

Nějak nechápu, co se ti na té radě nezdá. 8 GB RAM na dnešní hry stačí a rozhodně tě budou omezovat míň než GTX1050. A nebo si tu 1050 kup, ty budeš muset snižovat detaily hned co vyndáš notebook z krabice, ale aspoň ušetříš za SSD a RAM. Já mám notebook s GTX1060 a 8GB RAM a rozhodně bych ho nevyměnil za 16GB RAM a GTX1050. Nikdo tě nenutí si kupovat výkonnější stroj, ale počítej s tím, že teď budeš hrát tak na střední detaily a za rok už budeš koukat po novém notebooku.Srovnání 1050(Ti) a GTX1060:https://goo.gl/SqRCfv

Neříkal jsem, že se mi nezdá, naopak jsem řekl, že je to smysluplná alternativa, ale vzhledem k zadání už je to zbytečně výkonná grafika (už ten Omen vznikl tak, že se vzalo něco výrazně výkonnějšího, než se původně plánovalo), na úkor ostatních komponentů. Už v základu překračuje původní rozpočet, a to nemluvě o nutném upgradu. Třeba teď mám na počítači, kde jsem, využito 12 GB z 24 RAM, takže s osmi opravdu nevyjdu, zejména při 5400 disku.

A copak na notebooku děláš, že máš 12GB využito? :DCo tady převyšuje rozpočet? To Lenovo stojí stejně jako ten Acer s GTX1060 a vzhledem k požadavku hraní her jsi tady kokot akorát ty sám ;)

240-256GB SSD je cca 2500-3500,- podle toho, co vezmeš. 8GB RAM je za 2000,-. S tím že to nemusíš brát hned, ale klidně až časem. Ale za tu cenu je velmi pěkný, protože normálně je minimálně o 2000,- (levné garážové eshopy) až 4000,- (známé velké eshopy) dražší. Takže já bych toho určitě využil a ten mizerný 5400rpm chvilku přežil.

Jednoznačně Acer za tu super cenu.Ostatní časem dokoupíš.Ale GK už nevyměníš.A proč kupovat 1050 když je ve stejné ceně 1060? Nevím nad čím váháš? Ten NTB se dnes velmi rychle vyprodá.

Tak spíš se zdá, že po něm pes neštěkne ... Což je zjevné, když efektivně jde o stroj za 35.000.

Ano, to pobavi od nekoho, kdo tomu absolutne nerozumi. Uz se tu radeji nezesmesnuj.

Ty na tom musíš být opravdu hodně špatně, když máš zapotřebí tyhle kydy ... V podstatě můžeš mektat, co chceš, faktem každopádně je, že ten komp evidentně není žádné terno, když se prodalo pár kusů (ale chápu, podle tebe to lidi nekupujou, protože jsou úplně blbí, že ). Což, když se nad tím člověk normálně zamyslí (ne pouze omezeným pohledem počítání procent grafického výkonu navíc), dává perfektně smysl.

Když jseš tak ohromně chytrej, tak co ser vůbec ptáš?

Děkuji ti za velmi hodnotný příspěvek do diskuze.

Jak můžeš vědět mamr.de, kolik se jich prodalo? Ohledně tohoto odvětví jsi úplný panic a ještě tu budeš zkoušet nějaké odborné závěry.Jsi tu akorát k smíchu

Hele, ty ho asi musíš mít docela krátký.ho, když máš potřebu takhle vyskakovat, jak čertík ze škatulky To kolik se jich prodalo, zjistím tak, že použiji metodu (která je zcela jistě mimo rámec tvých schopností, takže se ani nepokoušej jí pochopit, mohl bys přitom přijít k úrazu, že by se ti uvařil mozek), zvanou odčítání, po jejíž aplikaci (předvedu názorně, původně k dispozic 25 ks, nyní k dispozici 17 ks) dospěji k závratnému číslu osmi prodaných kusů. A otázka ještě je, kolik lidí si to nevyzvedne.

A těch Omenů, co sis vybral ty, se prodalo kolik? Jestli čekáš, že tě tady někdo poplácá po zádech, jak sis pěkně vybral, tak to se asi nestane. Navíc ta tvoje "metoda" předpokládá, že mezitím nebylo naskladněno žádné zboží. To číslo je úplně vytržené z kontextu, takže odčítání si sice zvládl, ale statistika tě minula hodně velkým obloukem. Posuzovat kvalitu zboží, podle počtu prodaných kusů na Alze asi není úplně nejlepší metrika.

Nevidím důvod se hádat a nadávat si. Každý má právo na svůj názor.Já si raději koupím ntb s lepším CPU a GPU s tím, že RAM a disk si mohu kdykoliv dokoupit. Protože to je to jediné, co mohu změnit. CPU a GPU jsou dané nákupem a tím to končí. Jejich výměna je většinou scifi nebo ekonomická sebevražda. On ten rozdíl ve výkonu totiž není zanedbatelný. Ale chápu tvůj čistě spotřební pohled člověka, který to chce koupit a dál do toho nehrabat i za cenu horších výsledků. Takže ho respektuji. Takových lidí je dnes většina, což koneckonců dokazuje i ten nezájem na Alze (kdybych sháněl ntb v podobné ceně já, tak moc neváhám). Jen pochop, že tady jsi mezi tou menšinou, která chce za své peníze maximum a je ochotná občas použít šroubovák.

A co kdyby jste sháněl dnes ntb v ceně do 20K?