Co je lepší?

ZdravímU jaké značky je rozhraní BIOSu více user friendly. MSI, ASUS nebo ASROCK? A na poli spolehlivosti u základních desek jsou mezi nimi rozídly?

Odpovědi na otázku

To je úplně jedno. Každému vyhovuje něco jiného. Ve spolehlivosti rozdíly jsou, protože všichni vyrábějí desky v různých cenových polohách. Takže nejlevnější deska libovolného z nich asi bude nejen hůř vybavená, ale i potenciálně méně spolehlivá.

takže pokud se bude jednat o desky ve stejné cenové kategorii, tak jsou téměř stejně spolihlivé?

Tak jednoduché to není. Koupil jsem drahou ZD od ASUSu a za 6 měsíců lehla. Při reklamaci mi dali nějakou jinou, ta lehla za čtyři měsíce. Nakonec mi vrátili peníze. Při první reklamaci jsem koupil za 1100.- nejlevnější ZD od Gigabyte, abych měl fungující PC. Už je to přes osm let a ZD je stále funkční. Je to někdy trochu loterie.

A já mám zase levnou kancelářskou desku Asus funkční už 10 let a další Asus za dvojnásobnou cenu funkční 7 let. Takže se to fakt nedá paušalizovat.

Souhlasím, občas je to o štěstí nebo smůle na konkrétní kus. Například já si svoje počítače stavím výhradně na deskách Asus (vyhovuje mi tam ovládání ventilátorů přímo přes bios), většinou jsem vybíral desky v oblasti takového toho optimálního středu. Tj desku, kde není šetřeno na nekvalitních komponentech a taky tam není extra příplatek za TOP modely. Většinou počítač měním tak po 5ti letech a ty starší rozdávám po příbuzných. Co vím tak fungují dodnes. Co jsem našel v historii czc tak tam nejstarší sestavu jsem kupoval v roce 2008, bylo to Core2Duo E8400 a deska Asus P5Q-E a k tomu 4GB ram. Jasně za tu dobu jsem už vyměnil disky a i zdroj, ale ten základ jede stále a na přehrávání videí z TV archivů to stačí. Kde jsem kupoval starší sestavu už ani nevím.

Za mňa osobne asrock

Mam AsRock a spokojenost. Ale u ostatních výrobců to bude asi podobné

Ty tie rozdiely ani nezbadáš , po A. Každá z týchto značiek môže vydržať rok, dva aj 10 rokov . Ja osobne klasiku Gygabyte .

fúj Gigabyte.

Jednak je dnes spíš UEFI, co se ale týká BIOSu, tak spíš původce toho BIOSu. Jinak ale do BIOSu člověk leze jedou a uherský rok, takže to je relativně jedno který je uživ. přívětivější. Spíš se ptát na spolehlivost a kvalitu desky samotné.

Já mám desku starou 11,5 roků a jsou už na ni nafouknuté kondenzátory.

Značka je Gigabyte

A někdo může napsat, že je v manželství 30 let a jeho stará má vytahanou frndu. Jo, stejně debilní je tvůj výstřik do tmy.

mně taky před několika lety bouchla součástka na 20 GB IDE HDD WD Caviar v jednom servisovaném kompu (údajně se disk choval divně). Ale fakt z toho nevyvozuju nic o spolehlivosti značky WD.