CO je lepší 9800pro X700Pro

Ahoj, mam problém nemůžu se rozhodnout kterou kartu si mám koupit:Buď radeon 9800pro1)Jádro:• Počet pixel/texture pipelines: 8/1• Výrobce grafického čipu: ATI• Grafický čip: Radeon 9800 PRO• Chlazení: aktivní• Rychlost grafického čipu [MHz]: 380Paměť:• Šířka paměťové sběrnice [bit]: 256 (21.72 GB/s)• Typ grafické paměti: DDR• Velikost grafické paměti [MB]: 128• Rychlost grafických pamětí [MHz]: 680API:• DirectX: 9.0• Pixel Shader: 2.0• OpenGL: 2.0Rozhraní / Porty:• Výstupy: TV-out, DVI, D-sub• Rychlost sběrnice AGP: 8Nebo X700ProJádro: * Počet pixel/texture pipelines: 8/1 * Výrobce grafického čipu: ATI * Grafický čip: Radeon X700 PRO * Chlazení: aktivní * Rychlost grafického čipu [MHz]: 420Paměť: * Šířka paměťové sběrnice [bit]: 128 (13.82 GB/s) * Typ grafické paměti: DDR3 * Velikost grafické paměti [MB]: 128 * Rychlost grafických pamětí [MHz]: 860API: * DirectX: 9.0 * Pixel Shader: 2.0 * OpenGL: 2.0Rozhraní / Porty: * Výstupy: TV-out, DVI, D-sub * NVIDIA SLI: ne * Rychlost sběrnice AGP: 8Já vím X700pro je výkonější ale mate mě ze má Šířku paměťové sběrnice jenom 128bitPřičemž radeon 9800pro má 256Bit Tak mi proaďte co je lepší.. Děkuju moc!

Odpovědi na otázku

Na novsie hry je lepsia X700 Pro.

Podívej se na testy na www.svethardware.cz. V některých hrách je lepší 9800 Pro, jinde X700 Pro. Asi bych volil X700 Pro (nebo spíš počkal, jestli nebude X800GT do AGP).  9800 pro má 256 bitů, protože před 2-mi lety (kdy přišla na trh) to byla high endová karta, která se tehdy dělala. X700 Pro je od samého začátku střední třída, kde se používají 128 bit paměti. Jinak mám 9800 Pro a na nedostatek výkonu si stěžovat nemohu.