Co je kvalitnejsi? 6,3 mm stereo nebo 3,5mm

Ahoj, prosim, jak to je s kvalitou? Co je kvalitnejsi? 6,3 mm stereo nebo klasicky 3,5mm .. myslim signalovy konektor :) nebo jak se tomu spravne rika...

Odpovědi na otázku

neviem co tam chces mat akoze kvalitnejsie, ked 6.3mm jack je len zvacseny 3.5mm....

protože 6,3 je větší, tak ho snadněji ukopneš
jinak to na funkci vliv nemá - a to ani na funkci rostlináře

Naopak 3,5 mm jack je zmenšený 6,3 mm - ten 6,3 (cca. 1/4 ") bol skôr ...

Najlepsie je ked je pozlateny. To pouzivaju kvalitnejsi vyrobcovia.

V princípe, ak sú obidva urobene z rovnakého materiálu a s rovnakou technológiou, tak 6,3 bude kvalitnejší. Jednak mechanicky, pretože je robustnejší a jednak preto, že ako hrubši vodič bude mať menší odpor. Otázne je, či to bude sluchom postrehnuteľné.

Ak sú nejaké pochybnosti, tak si pozrite ako sú koncipované samostatné slúchadlové zosilovače. Všetky maju vstup iba 6,3 mm.

Nesmysl. Chtěl bych vidět portable amp s 6.3mm dírou. Kdo by se s tím tahal?

??? 3,5 jack jsem NIKDY na žádném kombu, powermixu do terénu ani na ničem jiném podobném neviděl. Vždy buď 6,3 jack nebo XLR. Kdo by se tím tahal??? Zvukař, muzikanti. Musí tahat i jiné velké těžké věci (bedny, pořádný zesík něco váží atd.) 3,5 jack...

Taipan a Meee možná myslí něco jiného...asi jsem to špatně pochopil.

Tak tak, my se bavíme o samostatných sluchátkových zesilovačích a Taipan zapomíná že existují kromě těch domácích i přenosné.

kdyz se bavíš o zvukařích, tak tam se většinou používaí 6,3.Viděls nekdy elektrickou kytaru s 3,5 jackem?noja treba mam u externi zvukovky (sb audigy ex) linkovej vstup 6,3.a vystup taky, protoze je to spis profesionálnější zvukovka.

Nesmysl. Především je důležitá konstrukce konektoru. Zlacení je k ničemu, když je konstrukce konektoru špatná a navíc s přechodovými odpory, takže výsledkem je šum nebo v horším případě dokonce vynechávání signálu.

Při koupi konektor rozšroubuj (kolík) a prohlédni, jestli jsou tam termoplasty. Takový nebrat, ani kdyby byl celý ze zlata. Každopádně doporučuji koupit Neutrik. Tam je 100% jistota kvality. Za tu se sice připlatí, ale je to jednorázová investice do jistoty a klidu při používání. Možnou levnější variantou je dobře udělaná kopie Neutriku.

Zlacení je samozřejmě zcela zásadní záležitost,to prostě ví každý s minimálníma znalostma o této problematice.Jednak je tam oproti klasickému niklu lepčí vodivost,tedy menší odpor,druhak koroziodolnost.Takže Vaš tvrzení,že zlacení je k ničemu je pochopitelně hloupost,za druhé to že doporučujete Neutrik také hodně vypovídá o Vašich znalostech a za třetí ... ty termoplasty,ehm,to snad ani nemůžete myslet vážně

Mate take zcela mylne informace o duvodu pouziti zlata na konektorech. Zlato se tam nedava kvuli dobremu odporu(to by bylo lepsi stribro), ale predevsim proto, ze je mekke a lepe pak diky tomu na sebe kontaktni plochy "dosednou".

Jestli taky kvůli "měkkému" dosednutí nedokážu posoudit, ale rozhodně zlacené kontakty = minimální oxidace. Nic víc. Menší odpor vůbec ne, zlato neslouží ke snížení odporu kontaktního spojení, jak správně píše jehoVista.

Vzhledem k tomu že Vy taky nebudete v oblasti a problematice výroby konektorů moc sběhlý - krátce,totéž pro JehoVista ... jinými slovy,nevíte o těchto věcech zhola nic a proto Vás prosím,nedezinformujte okolí svými výmysly,díky.

Já napsal že má lwpší vodivost oproti klasickému niklu plus to že nekoriduje,proto se používá a ne že jeho lepší vodivost je hlavním důvodem,to za prvé,za druhé,jistě by bylo lepší stříbro co se vodivosti týče (o 8% lepší než u zlata),ale to vám zajde (zoxiduje) už když se na něj škaredě podíváte,takže je vhodné ještě méně než onen klasický nikl.Že je to praxe využívaná takřka všemi enomovanými firmami doufám nepopřete,pokud se tedy alespoň minimálně orientujete v oblasti zvané High - End nebo třeba v oblasti výroby a konstrukce například el. soušáste,procesorů a podobně ... prostě zlato,kam se podíváte.Vaše teorie o využití zlata kvůli jeho měkkosti (tedy lepší přilnavosti) je stejně hloupá,jak všechny předešlé ... pokuste se nastudovat alespoň minimum o technologii zlacení konektorů a dovíte se,že ta vrstva je řádově v jednotkách mikronů,takže pokud by ten důvod byl takový jak říkáte,musely by obě plochy být opracovány s přesností drsnosti menší,což sice lze,nicméně ten konektor by nikdo nezaplatil.Takže už na první pohled pochopíte že to co jste tvrdil je sice úsměvné,nicméně je to nesmysl.

Přesně tak, zlato se používá hlavně kvůli jeho chemické stálosti, tedy kvůli dlouhodobě nízkému přechodovému odporu. Ze stejného důvodu se pozlacují kontakty i jiných konektorů, kontaktní plošky na plošném spoji. Meď používaná na plošných spojích má o něco lepší vodivost než zlato (pro nevěřící viz. tabulky), ale rychle koroduje, takže by tam byl za chvíli velký přechoďák. U zlaceného pl. spoje ne.

Naučte se číst. Napsal jsem:
Zlacení je k ničemu, když je konstrukce konektoru špatná a navíc s přechodovými odpory

Jestliže někdo považuje profesionální konektory Neutrik za šmejd, dostatečně jasně prokazuje své neznalosti.

Když pájíte kablík na vývody konektoru a termoplast se rozteče, konktor můžete vyhodit.

Se svými bláboly jste trapný. Pochopitelně. Zkuste své nesmysly napsat na fóru lidí, kteří se profesionálně zabývají elektroakustikou a okamžitě tam budete na černé listině.

Tak pouze stručně,protože jsme už lehce OT - Kde jsem napsal že konektory Neutrik jsou šmejd ? Na termoplast narazíte na konektorech tak max. za 35 ká z GES Electronic,které sice vypadají jako zlacené (ty jste měl asi na mysli Vy) nicméně je to jen jiná forma niklování,tzv. chromatování,což sice vypadá hezky ale je to stejně k ničemu.U profi zlacených konektorů (myslím tím zlacených skutečným zlatem například WBT) se prostě s "termoplastem" logicky nesetkáte,takže nevím proč se o tom vůbec zmiňovat.A za poslední,mé příspěvky najdete například na forum.audioweb.cz ... kde se scházejí i lidé kteří opravdu v tomto oboru něco znamenají,jmenovat je tady ale nebudu prože Vám by to stejně nic neřeklo.Doporučuji Vám tam nahlédnout,pro doplnění základních znalostí v této oblasti,ale pokud nemáte rád černé listiny (jako že asi ne),prosím nepřispívejte tam,bude to tak pro všechny lepší.

ano, pozlaceny je :)

Většinou jsou odbyté stejně vevnitř, takže pokud nekupuješ značkový je to jedno.

To asi zalezi na aplikaci. S 6.3 mm se delaji tlustsi kabely kvuli nizsimu odporu vodice, vyssimu svodovemu odporu a nizsi kapacite treba pro zarizeni, kde jsou "slabe" zdroje signalu a na tenkem kabelu by se vice projevil sum (Pasivni mikrofony, elektricke kytary, ...). Pokud jde ale treba o propojeni line-out do line-in na kratsi vzdalenost, tak bych si troufl tvrdit ze je to prakticky jedno. Z vlastnich zkusenosti pak vidim jednu dalsi vyhodu 6.3mm konektoru a to je fakt, ze u nich tolik nehrozi "ukrouceni" vodicu primo v konektoru. Take byvaji vetsinou rozebiratelne a to i u koupenych kabelu(Takze se da problem v konektoru pripadne vyresit zkracenim a novym zaletovanim vodicu). A dalsi nespornou vyhodou je zkratka to, ze se s tim lip pracuje (pri vyrobe, opravach,..).

Skvělé napsané (jehoVista), jen doplním drobnost. Kvalita těch konektorů nezávisí na tom, zda je 3,5 nebo 6,3. Závisí na konrétním typu, výrobci atd. Osobně mám dost špatné zkušeosti s pájením těch levných plastových konektorů, a to jak 3,5 tak 6,3. Naopak např. Neutriky jsou naprosto v pohodě.

Neutrik su uplne best. Neviem ci som to ja spravne pochopil, ale sluchadlove zosilovace NIE SU portable. A na drahsich integrovanych zosilovacoch ak je sluchadlovy vystup, tak vzdy 6,3 mm.

A třeba tyhle jsou potom co?
www.headphones.cz ...

Krom toho jsou především mechanicky podstatně odolnější (1/4") než 1/8".

Ještě jsem zapomněl doplnit, že 1/4" je tradiční profesionální jack ještě z dob manuálních telefonních ústředen. Menší rozměry přišly až s nástupem tranzistorových radiopřijímačů (sluchátka).

s tym vacsim sa lepsie skrabe v nose :)

Jen podle průměru to nelze rozumně posoudit

Pozlatene su fajn, ale iba ked protilahly konektor je pozlateny tiez. Ak je iba jeden z nich, je to horsie ako keby vobec neboli. Mylim sa?
Prenosne sluchatkove zosilovace existuju, ale tie nemaju s Hi-Fi zvukom nic spolocne. Podobne ako reproduktory urcene na koncert.

Aha, takže třeba tohle nemá nic společného s Hi-Fi zvukem?
www.headphone.com ...
A to beru jenom namátkou.
Taipan, Taipan...

Můžeš to jít hlásat třeba na Head-Fi, ať je nějaká sranda.

Vynimka potvrdzuje pravidlo, meet, meet

Ten dotaz tedy upresnim. Mam novou zvukovou kartu, ktera ma vepredu vstupy s 6,3mm, vzadu pak klasicke 3,5mm. K tomu redukce z 6,3 na 3,5, ktere zatim vyuzivam.

Chci si koupim kvalitni sluchatka, nejspise tyto - cenu neberte v potaz, neni aktualni :) www.sennheiser.cz ... a ty maj konektor 6,3mm s prilozenou redukci.

Zlato je i ve zvukovce i ve sluchatkach, i v onom 3,5mm vstupu do zvukove karty vzadu. Zvukovku mam, menit ji uz nebudu a nevim, jestli to byla spravna volba, kazdopadne spokojenost je, jedna se o tento typ - creative.mironet.cz ...

Z reakci vyplynulo, ze je urcite lepsi vzit sluchatka s 6,3mm konektorem, takze vlastne se uz ani na vic zueptat nepotrebuju. Jen pokud by nekdo chtel jest ohodnotit sluchatka, dokud je nemam koupena........

jinak pro profesionalni pouziti to nemam :)

No zvukovku sis vybral dobře a sluchátka ... rozhodně bych za ně těch původních (a dokonce v některých kšeftech i současných) 6000 nedal,takový zázrak to není a dokonce bych řekl že ani za těch cca 3300 za které se dnes dají sehnat nestojí,respektive seženeš dle mého názoru kvalitněji provedené za menší peníze.Parametricky dobrý ale zvukově ... to je ale věc individuelní a v každém případě bych Vám to nejdříve DOPORUČIL si poslechnout.

a nejaka doporuceni na kvalitni sluchhatka? cena max. 3800,--, dratova

No,pokud tedy netrváš na profi sluchátkách,tak bych ti doporučil velmi kvalitní a velmi variabilní,staré dobré lety prověřené KOSS Porta Pro.Za úvahu rozhodně stojí věci od Beyerdynamic nebo AKG,tam ta cena skutečně odpovídá výkonu ... ale ještě jednou opakuji,co sedí mi,nemusí sedět Vám a obráceně,takže v tomto se opravdu velmi těžko radí.

ano taky doporucuji porta-pro nejlepsi zvuk za dobrou cenu.

Porta Pro místo HD595?
Pánové, takový srandisti už jsem dlouho nepotkal.

Bavíme se o poměru výkon cena pochopitelně HD595 by vzhledem k tomu co "umí" měli stát tak okolo patnácti set.netvrdím že jsou špatné,nicméně trvám na tom že nemají tuto hodnotu vzhledem k tomu co mohou nabídnout.Porta Pro za peníze za které se prodávají nabízí těžký nadstandard,variabilitu a hlavně mají renomé,ty by mohly stát klidně jednou tolik a pořád by to ještě bylo mezi mantinely v porovnání výkon cena.Stručně řečeno,třeba já si nevybírám věci podle toho kolik stojí (a tomu taky odpovídají recenze) ale jak hrají,to znamená že sluchátka za 6 tisíc prostě nutně nemusejí hrát lépe než sluchátka za 1 tisíc,ale to jistě moc dobře víte.

a bol si uz niekedy na usnom?

podla logiky najlepsi pomer cena/vykon maju spunty z trhoviska za 9 Kc ...

No já bych neřekl nejlepší,ale myslím že vím jak jste to myslel a proto říkám adekvátní.Stojí 9 korun a podle toho taky hrají,PortyPro stojí 1000 a hrají na 2 tzn. skvělý poměr výkon cena,Seny stojí 3.5 ale hrají s bídou na 1.5,špatný poměr výkon cena.

no... prosim o doporuceni neco vzhlednejsi ve stylu sennheiseru a cena takova, jaka byly recena....

V tom Vám skutečně nepomohu,já hodnotím sluchátka podle zvuku,ne podle vzhledu,takže v tomto se skutečně nevyznám.Pokud máte tedy sluchátka na parádu,pak je skutečně jedno jaké si vyberete,hlavně když se Vám budou líbit vzhledově.

Amen.

Já měl zato že Vy už jste své "Amen" řekl 15. 8. 2008 19:14

Ja tiez zdielam nazor, ze Porta pro su najlepsie sluchadla alebo aby som bol objektivny, jedny z najlepsich na svete, co sa tyka pomeru cena/vykon. Ono je to tak, co som pocul, tak vsetky Koss sluchadla, okrem tych najdrahsich elektrostatickych, hrali falosne. Ale oni hraju falosne tak, ze to v niektorych pripadoch je pre cloveka prijemne. Porta pro, nie su Hi-Fi sluchadla, ale maju zvlastny statut, pre ktore su jedinecne. Vyrabaju sa od roku 1984 v nezmenenej podobe. Treba nieco k tomu dodat?

Tak já bych možná neřekl všechny,to bych to příliž paušalizoval,nicméně je fakt že KOSS se zaměřuje spíše na tu spotřebku než na nějaký High-End.Asi i proto mají ty Porty ten status jak tvrdíte a já můsím jen souhlasit .Co se designu týče,já myslím že vzhledem k tomu že ten ala Porta Pro,který vznikl už tak dávno,musel tehdy působit hodně nadčasově a vzhledem k tomu že se vyrabí dodnes,jak říkáte ,v nezměněné podobě asi svědčí o tom že tento není samoúčelný.Navíc ... co už na tom chcete designově řešit,dvě skořápky na hlavovém mostě,tam se toho už moc vymyslet nedá a já si myslím že jako u všeho,v jednoduchosti je krása..... a taky účelnost.

V jednom má Justin pravdu - vybírat VLASTNÍMA UŠIMA.

Jsem rád že jsi se mě zastal nášelníku

Sluchátka Beyerdynamic DT531, hrají čistě, vyrovnaně a to včetně basů. Co jsem slyšel Kossy (Porta Pro), tak mi připadaly ve výškách dost (až nepřirozeně) ostré. Jde v nich slyšet hodně detailů.

Aha, že by je už nevyráběli?
www.beyerdynamic.de ...
Každopádně kdybych se měl rozmýšlet nad novýma sluchátkama, poslechl bych si něco od nich znovu a věřím, že byhc si vybral. Kossy sice Ok, ale jak tu kdosi řekl, je to spíš komerčka, skvělé na poslech muziky při chůzi venku atd., jako kvalitní sluchátka pro zvukaře (nahrávání, mix...) asi ne.

Ved to je samozrejme.

Je sice perfektní jak se tu všichni hádají o všem možném, ale že by mu někdo poradil ať si zvolí cestu ze zdroje signálu do sluchátek přez co nejmíň redukcí a propojení, to nikoho nenapadne.
Ty jeho varianty jsou sama redukce, jistě když budou kvalitni, tak minimalizuje zkreslení zvuku a poruchovost, ale proč je tam vubec dávat?
Takže podle mě bych hlavně minimalizoval počet všemožných redukcí, propojovacích kabelů a podobných blbostí a zapojil sluchátka přímo do zdroje zvuku (zadní výstup zvukovky 3,5mm). Pokud by neodpovídal konektor, zvážil bych jestli je lepší redukne ke zvukové kartě (výstup v předu 6,3mm), nebo ta redukce dozadu (z 3,5 na 6,3).
To je můj nekvalifiovaný názor.

Máte pravdu že takto jsně to tady nikdo neřekl,včetně mě tedy,ale já mám dojem že když už se tady hovořilo v takové rovině,tak se vyloučení redukcí rozumí jaksi samo sebou Ale ano,máte pravdu.