» Poradna » Ostatní

Co je drahého na výstavbě mobilních vysílačů (základnových stanic - BTS) a kolik stojí komponenty?

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy... Kolik stojí ORIENTAČNÉ jednotlivé komponenty k budování mobilní sítě GSM, SG, UMTS, EDGE, CDMA, ... ?Toto e-shopy neprodávají, abych se podíval Že není elektropřípojka tomu se mi nechce, věřit, přitáhnout od někud kabel snad není problém, buď to jde vzduchem na stromech - neznám aktuální ČSN, ČŠN EN, ČSN EN ISO normy ale už jsem to hodně viděl a nebo do země, to uznávám, že vykopat 70 cm hlubokou douru a pak dát 10 cm písek, kabel, 10cm písek, 30 cm zeminu a pak výstražnou folii a pak dosypat zeminou na úroveň terénu. Na polích, kde je zemědělská činnost je to hlouběji, tuším 110 cm, ale jistý si nejsem. Nemám přístup do ČSN online norem.Výstavba stožáků to je drahý, kupoval jsem nedávno ocelovou tyč a byla necelý metr dlouhá tlustá centimetr a stála mě kolem stovky

Odpovědi na otázku

Michal : ziadnu BTS-ku v zivote nekupis, na co su Ti taketo informacie.Vypni pocitac a chod na prechadzku, alebo si precitaj knihu ...

Cvokhaus tě nakonec nemine, kámo.

když jsi zjistil, že se ti nepodaří napojit se přímo na páteřní síť NIXu, tak zkoušíš vybudovat vlastní BTS stanici a pokrýt si svůj domeček 3G sítí? mám pro tebe lepší nápad: postav si na zahradě satelitní talíř o průměru 70 metrů a pomocí utrženého sluchátka se napíchni na DSN (deep space network)... budeš mít spojení s celým vesmírem (teda přinejmenším se vším, co tam lítá)...když napíchneš i Arecibo, budeš moct posílat svoje vskutku nadpozemské dotazy širému mimozemšťanstvu

V podstate na tom nic neni a naklady na vystavbu site jsou jen nepatrnym zlomkem toho, co operatori inkasuji na sluzbach. Vetsinou se vyuzivaji budovy, kominy a jine hotove stavby. Problem je, ze si nejprve musis "koupit" u statu povoleni k poskytovani takove sluzby. Jestli mas zbytecnych, takovych 10.000.000.000,- (miliard) korunek v ceskych na stole, jdi smele do toho.

Bože Prý "co je drahého..." Ty vůbec nemáš představu o cenách profi zařízení, o cenách průmyslových zařízení atd., taková GSM síť nejsou dvě tři malé plastové krabičky a anténka Sedíš doma, čteš si na internetu, ale o skutečnosti nemáš ani páru (viz. i ta angličtina). Pak se není čemu divit, že máš takové dotazy (ve tvém věku)

Úplně nejdražší, (jak na peníze, tak na čas), je to papírování, které je s takovouto akcí spojené.

No souhlas že byrokracie je až mocviz nepochopitelný přístup stavebního úřadu http://jihlava.idnes.cz/obri-prestavbu-jihlavsky-...

Vsechno!Dal nema smysl to rozebirat a uz vubec ne podrobne.

Ale zajímat mě to jako zákazníka může proč je to tak drahé, že mi operátor, nemůže v mé vesnici postavit vysílač

Michale, Vas zajima vsechno - od nesmrtelnosti chrousta po vystavbu jadernych reaktoru.Ale musite pochopit, ze nas nebavi Vam VSECHNO naprosto zbytecne vysvetlovat (jen pro to, ze mate nutkavou potrebu si neustale o libovolnem tematu povidat).Zaver: Stoji to pres 10M CZK + provoz a udrzba, takze to nestavi vsude, kde si Michal Kolesa usmysli, ale jen tam, kde to technicky a ekonomicky dava smysl.

Jsem ze školy zvyklí, když se hodí číslo, tak napsat jak se k němu dostalo, to znamená vztah a vypsané velikosti veličin a základní jednotky SI

Koleso, ty si to představuješ jak Hurvínek válku. Myslíš, že si můžeš kopat a stavět tam, kde se ti zlíbí? Pozemky jsou něčí a když ti majitel nepovolí na svém dělat výkopy, tak tam ten kabel nedostaneš. Viz. Jiří Lobkowicz nechal zorat dráhu hořínského letiště a cestu k leteckému areálu.....

Existuje pojem "veřejný zájem", obecně prospěšné zařízení.

Pleteš si pojmy a dojmy.

A také existuje korupce, kriminálnící v poslanecké sněmovně.... Takže na nějakou ,,soukromou" BTS klidně zapomeň. Možná, kdybys sehnal tak 20 - 30 tisíc podpisů na petici, že tu BTS chcete a že na její výstavbu poskytnete bezůplatně pozemek.

Smaž to, nadáváte, že nepracuji, ale když si to přečte zaměstnavatel tak mě nezaměstná, takže jste sami proti sobě.

Souhlas. Admin by měl smazat celé vlákno.

S tím mazáním je problém, protože se poškodí "práva" lidí co již odpověděli.Někdo tu odpověděl fundovaně (v odpovídacím boxu není vidět celá diskuse, tak si nemůžu přečíst kdo dobře odpověděl) a tím se on může naštvat, že si dal práci s odpovědí a někdo ze svého "rozmaru" to smazal.

To nemusí mazat, to najde každý vyhledávač (vyjma hlodače).

lituju tě...

Již dloho jsem se tak nepobavil ....

Ale je s tebou alepoň tady legrace. Ovšem osobně bych s tebou nechtěl bavit...

Schválně kdo uhodne na co má invalidní důchod.Já tipuji, že mu chybí část mohy Vlado

http://www.okoun.cz/boards/prace_pro_michala_... Za socialismu by měl výhodu - jako zdravý "inavalidní důchodce" by si mohl v klidu vekslovat.

Já myslím že je na palici.

Tom: To samozřejmě je, ani se s tím netají. Jenže co je s tebou, že vyhrabáváš jeho 10 dní starý nesmyslný dotaz?

Jenom se pozastavuji nad tím, kam kráčí naše školství, když takové pako má maturitu.Jé maturival v roce 1986 a toto je tak, za naší "prehistorické" doby, na 2. letý učňák.

Bohužel Tome, časy se mění. Za nás byl výběr ze silných ročníků, nyní jsou školy nuceny brát každého, kdo se přihlásí, protože by nepřežily. Peníze dostávají od kraje za žáka a jsou rády za každý kus.

Kolik stojí BTS neřeš. Nejdřív musíš koupit frekvence a to už je pak BTSka za pár drobáků, takže to už ti ani nepřijde.

můžete někdo stáhnout ty normy?

Boze, co je to tu v diskuzi za pitomce .... ten clovek chtel vedet, kolik stoji komponenty site GSM .... nikdo mu neodpovedel, takze znamena, ze nikdo nema ani tuseni, tak fakt nevim, proc sem pisete (sam se az stydim, ze tu musim psat, kdyz nemam odpoved, ale tohle me fakt dokaze nasrat takova "diskuze"). Osobne bych to taky rad vedel, kolik to muze stat a kolik treba stoji mobilni BTSka, kterou by si hodil nekam na stozar nebo na strechu s talirem nasmerovany na operatorovu BTSku a pokryval jen sve uzemi, takove zarizeni existujou, operatori je pujcujou (jiste za nemravny poplatek) nebo se prodavaji (ma to kazda druha hospoda, ktera je treba ve sklepe) a cena mobilni BTSky bude tak pocitam do 10ti tisic? (pro operatory samozrejme min) .... OMG, kam ten svet speje, ze jeste urazite autora, kdyz ma zcela relevantni a inteligentni dotaz!

No, trosku jsem se dival a treba tohle stoji tri litry http://www.mobilmania.cz/nemate-signal-poridte-si-... Ale lepsi by byl asi klasicky GSM repeater, ten stoji kolem dvou litru. 3G repeater u nas kolem peti (treba http://www.nej-ceny.cz/496950/3g-repeater-pico.html).Nebo muzes koupit v cine za zhruba tretinu. Treba tohle nevypada spatne http://www.ebay.com/itm/3G-UMTS-WCDMA-2100Mhz... S tou antenou musi clovek chytit signal uplne v kazdem prdeIakove, navic ma mit podportu 3G i UMTS a i WCDMA, coz ma u nas tusim O2 a u:fon (nebo jak se to ted jmenuje:)

Nemohu než souhlasit, bohužel