» Poradna » Notebooky

Co je archiv cab

Hláška ,,chyba 42127 archiv CAB je poškozen''. Nemám při používání žádný problém.O jaký archiv jde? Znám pouze archiv v mailech. Je to nějak nebezpečné?

Odpovědi na otázku

*.cab je něco jako *.zip, zkrátka víc souborů zabalených do jednoho. Používá se to zejména pro distribuci instalačních souborů. Co ta hláška znamená, těžko říct. Je to něco z Avastu, předpokládám a zkrátka to znamená, že Avast se nemůže dostat do nějakého CABu a zkontrolovat, co je uvnitř. Ten soubor může být opravdu poškozený a vůbec nic to nemusí znamenat.

Archiv .cab jsou soubory zabalené do formátu .cab, tedy něco, jako .zip, .rar a podobně. Tento soubor se zabalenými soubory (ať zž je v jakémkoliv formátu) se často nazývá archivem a srovnávat to s archivem mailů je úsměvné.Jestli je to nebezpečné, to nelze říct. Záleží na tom, k čemu a jak moc potřeba jsou ty soubory v archivu zabalené.

Díky, rozumím, souhlasím. zip nemám aktuální a opravdu nefunguje.To něco poslala kolegyně, smažu to.

Matně si vybavuji, že jde o nějakou MS verzi zip-u. Mohou v tom být zabaleny nějaké ovladače či nějaká součást windows, možná aktualizace? Při startu OS se windows možná něco snaží instalovat a nemůže ten archiv rozbalit protože je poškozený.

*.cab, soubor "cabinet" je kompresor/expandr fy Microcoft obsažený ve všech windows, dřív ve win "zip" nebyl, kdo by chtěl posílat komprimovaný soubor bez toho aby si druhá strana nemusela stahovat externí program stačila příkazová řádka.