» Poradna » Ostatní

Co hovorite na monitory viewsonic ?

co si myslite o Viewsonic P 225F? ma byt za 28 000 sk bez DPH. Potrebujem to na microstation gis - liniove mapy, potrebujem hlavne ostry a neblikajuci obraz.

Odpovědi na otázku

viewsonic takový lehký nadprůměrjejich skleněné monitory nebyl nikdy úplný zázrak, mívalo to problém s konvergencí barev u některé strany, nešlo to úplně seřídit na přesné krytípoužívali jsme jejich 17" i 21"udělej si printscreen svého oblíbeného prostředí s mapama do .bmp nebo .tif (při 256barvách by stačil .png) a nech si to z cd nebo usb zobrazit na monitoru u prodejce.předpokládám že monitor na práci nekupuješ po internetu

V nizsi cenove kategorii se v nasi firme osvedcili ADI 17ti i 19ti palcove. Zkusili jsme AOC, ale pri prepinani bila/cerna pulsuji.

no vlastne ano. Totizto v Poprade alebo okoli nenajdes obchod s 21 " monitormi na sklade, vsetko je na objednavku. Preto ma zaujimaju Vase skusenosti. Predajca mi odporucil Viewsonic pred Pfilipsom , ILYAMoV a pod.

OK, mluvili rozumně, z těch jmenovaných viewsonic ujde, takový P810 byl klasika a dělali ho několik letproti imbecilnímu ovládání ADI mám těžkou averzi a už to nikdy nechci zkoušet, ani obraz nebyl nic mocno jo, ale OSD u viewsoniců mě taky sere doufej že po deseti letech ho změnili

PNG zná highcolor, GIF je omezený 8 bityPohoda, hezký denJosef

je to kvůli kompresi - pokud mu dám .png komprimovat 16M barev je to ztráta času, soubor stejně rozumně nezmenším, .png je skvělý na 256 barev

A proč teda ne Eizo? Tam už by tak velký cenový skok od toho ViewSonicu být nemusel. Sám nemám moc důvěru v bazary, ale teď (v půlce října) jsem viděl v jednom místním několik kusů 21" Eiza F931 (vyráběly se - dle stránek výrobce - od roku 2000), 130KHz - 1600*1200@100, dokonce bych si z nich i vybral (bylo tam pár kusů naprosto bez chyb), a stály kolem 6000 Kč. To ve mně hodně hlodalo. Škoda, že jsem na to tenkrát neměl - po několika dnech už tam nebyly.ViewSonicy mají skutečně slabší konvergenci, kupodivu ale spíš ve vertikálním než horizontálním směru, jak bývá obvyklé jinde. Ale je to pořád lepší kategorie, než Hyundai, AOC a další levné značky, zhruba v rovině s ADI, spíš o trochu lepší.