Co dělat když klávesnice píše jiné znaky než zmáčknu? Je to vir?

Zdravím, děje se mi zvláštní věc. Na notebooku mi klávesnice občas napíše jiný znak, než ten, který zmáčknu na klávese. Děje se to však jen na některých internetových stránkách, bohužel většinou v internetbankingu (např. při psaní hesla, obsahuje znaky i čísla se heslo napíše špatně - určitě ho píšu správně, protože si na to dávám pozor. Podruhé se napíše už správně. Nebo při práci v online bance - se napíše např. jiné číslo - zmáčknu 7 napíše se 4. Děje se to ale jen občas, 1-2x za den.Při běžné práci v Office, účetní programy klávesnice funguje bez problému. Děje se to opravdu jen při přihlášení do 2 bank (unikredit) (stránky bank jsou správné, https a zabezpečený prohlížeč). Při běžném surfovnání v prohlížeči je vše v pořádku. Má notebook HP, Win7, děje se to i přes externí klávesnici i klávesnicí na notebooku. Zkoušel jsme i jinou klávesnici, děje se to s ní také - tzn. asi bude něco v nepořádku s ntb.Eset je aktualizovaný, ale při scanu žádný vir nenašel, je to pracovní PC s legálními win, bez nějakého nelegálního sw. Čím by to mohlo být? Jak si s tím poradit nebo diagnostikovat, co to zpusobuje?Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně HW závada.

Stejná chyba ve dvou klávesnicích? Humorné..

To jsem nějak přehlídnul, moje chyba. To by byla taky první věc, co bych zkusil.Ale už jsem se setkal s volným šroubkem cestujícím vevnitř v notebooku a klávesnice si psala co chtěla.

Jenže jsme zkoušeli i jinou klávesnici a dělo se to taky...

Jednu dobu jsem videl toto (i na pocitacich ve firme) delat jakysi keyloger, ktery nejak nepocital s CZ specifikama (znakova sada) a obcas psal blbosti... firemni "antivir" od McAffe ho nejenze nezachytil ale ani se jej nebyl schopen zbavit.

Díky... to mě taky napadlo, jen asi musím vyzkoušet více antiviru....

Antivír ti NEPOMÔŽE! Nie je to vírus, ale nejaký trojan, malware. Takže použi klasiku AdwCleaner + MBAM v Safe mode - plný sken. Čo nájde - bez milosti vyhodiť.

Ok, díky.... zkusím...

Už jsem to jednou řešil, a dělal to Eset. Vypni/odinstaluj Eset a vyzkoušej. Jestli je Eset na vině, kontaktuj podporu Esetu.

Díky moc,.... vyzkouším, začalo to cca před 2 týdny, ještě vyzkouším, jeslti to dělá i v jiných prohlížečích než FF.

Můžeš projet počítač na jiné breberky než viry a to pomocí programů AdwCleaner a MBAM (oba spusť v nouzáku, všechny nálezy smaž).Na tvým místě bych ale na tomto PC okamžitě přestal používat internetové bankovnictví a okamžitě si z jiného 100% nezavirovaného PC změnil heslo!! A dále bych udělal čistou přeinstalaci Windows (se smazáním původního systému).

Díky moc za rady! Pořeším, změním...

Máš Win.7 tak nato pusť ComboFix. Tu je návod a pokud je to nějaký vir a podobné,tak to určitě najde. https://www.bleepingcomputer.com/combofix/cz/jak-pouzit-co...

Ok, díky, vyzkouším taky...

No, tenkrát to bylo také po nějaké aktualizaci. Po nahlášení Esetu jsem druhý den dostal mail, že chybu opravili.

Pokiaľ máš "desiatky" - tak ten ESET VYHOĎ. Je tam zbytočne!

Konstatování == Už jsem to jednou řešil, a dělal to Eset == neznamená, že jsem to řešil na svém PC, nebo že snad používám Eset.

Nikdo není dokonalý, 2x jsem řešil problém po aktualizaci Esetu před 3 lety. Problém může dělat ale taky nemusí

Na pre-release je BPP modul 1165, ktory by mohol pomoct. Pre-release aktualizacie sa daju zapnut v rozsirenych nastaveniach aktualizacie, resp. staci pockat zopar dni, kym sa modul zaktualizuje automaticky.