Co dělám špatně Propojení SSDISKu k notebooku

Dobrý den, snažím se podívat z notebooku na SSDisk . Ten byl používán na stolním PC. Jde o KIngston SSD now V 300 120GB 5.0V 1A. Koupil jsem si na připojení toto https://www.alza.cz/qcp-konvertor-redukce-usb... .Přestože kontrolky SATA USB svítí. Notebook nic nevidí,nehlásí. Co s tím?

Odpovědi na otázku

Je ten disk zapojený i v napájení? A je to tedy tak, že notebook běží, v něm je disk s windows a tento se snažíš připojit jako externí přes usb.. chápu správně? Nebo to je něco ve smyslu, že je třeba z ssd zapojeného přes usb nabootovat os ?

SSDisk má napajení z toho konvertoru ALZY.Notebook má svůj WIN10. Jde mi o to jen mrknou na data na SSDisku (měl by na něm být další WIN10.

Notebook je OK. Žádné bootování netřeba. Jen si externě k němu připojit SSD disk ?

Mám podobnou redukci Axago a v návodu upozornují, že se musí nejdříve zapnout napájení toho disku a až potom to připojit do USB. Obráceně to prý nemusí fungovat. Takže přečti pořádně návod, možná to pomůže.Výpis z Axago:4. zapněte napájení disku pomocí přepínače oN/oFF, disk se roztočí ,5. Na závěr adapter připojte k USB portu počítač e. Při opačném postupu se disk nemusí detekovat.

Ale treba aspon 1 000 V, aby sa SSD roztocil.

Tam asi nejde jenom o roztočení klasického HDD, ale o funkčnost elektroniky všeobecného HDD ve chvíli připojení z PC.

jde o inicializaci disku, u ploten to brzdí to než se roztočí, teprve pak se s ním dá pracovat, disky se mohou rozáčet několik sekund. SSD se inicializuje "okamžitě"

Je to asi vlastnost toho adaptéru. Jinak by to tam nepsali.

Jána tom konvertoru on/off nemám, ale postupoval jsem stejně - nejdřív napájení a nakonec USB. Stále nic. Nemůže to být USB portem jakože verze 2.0 at? Nebo jestli na ten SSDisk málo voltů?

A to SSDčko není vidět ani ve správci disků ?

neni

Mám ten samý,na win 7 funguje a na win 10 nemá ovladače.

V tom případě ten čínský noname vrátit a koupit značkový, třeba Digitus DA-70148-1, https://radice.heureka.cz/digitus-da-70148-1/ , ten mám já už několik let a i ve Windows 10 funguje bez problémů. A nebo něco s USB3 portem, tam je předpoklad, že to není 7 let starý model a ovladače do aktuálních Windows budou k dispozici.