» Poradna » Ostatní

Co chytim na digitalny satelit?

Kedze uz tyzden byvam na dedine v dolinke, nemame s obycajnou antenou dobry prijem.  Potrebujem poradit, ci kupit z bazaru za par korun analogovy satelit alebo novy digitalny?Rad by som chytal nase 4 SK programy, CZ a Eurosport by potesili ale nemusia byt.Srdecna vdaka za rady, ako panelakove dieta som nikdy skusenost so satelitom nemal:)Vopred vdeaka za radu( p5petbab@pobox.sk )

Odpovědi na otázku

Záleží na jakou družici si to namíříš (nebudeš li kupovat samootočnou parabolu), ale myslím, že Eurosport určitě, ZDF, viva,mtv, atd.. Myslím, že ani český ani slovenský program tam nejní ale už je to nějaký pátek, co jsem naposledy ladil. Na hotbirdu je dost poláku. Jo a ještě tam naladíš kanály, kde od rána do večera jedou jenom teleshopingy.Jo a ještě na to můžš chytit čápa (bocian), když to správně nasměřuješ, ale neboj, rýmu na to nechytíš .

ak chces chytat SK programy tak MUSIS mat digitalny satelit, a dekodovaciu kartu (bud od kablovky, vid. "upc direct" (hladaj cez google.com), - platis mesacne za cely programovy paket, alebo STV1, STV2, markiza je v pakete na ktory dostanes dekodovaciu kartu (za par tisic - len jednorazovy poplatok) ak platis koncesionarske poplatky v SR.U CR programov je to podobne, v pakete kablovky mozno budu aj CR programy, neviem, pozri si (upc direct).

konkretne linky:http://www.upc.sk/_u_project.php (to si moze kupit len clovek ktory plati koncesionarske poplatky v CR).Najlepsie by bolo mat obe, slovaklink + UPC paket, ale je to dohromady dost drahe.Este lepsie je kupit si slusnu terestrialnu antenu, nechat naozaj odbornika aby ju vybral a nastavil (podla lokality) a chytat TV normalne, potom to budes mat zadarmo.

Dekodovacie karty sa daju zohnat aj na cierno.Prijimac kup aj s CI slotmi,samozrejme digitalny. Analogu odzvonilo...

Analogovo nekodovane chytis na astre len bezne prevazne nemecke programy (ard, zdf, rtl, rtl2, sat1, pro7, kabel1, ...), na inych druziciach analogovo nekodovane len nejakych zopar poliakov a madarov, a mozno nejake japonske alebo ake korejske somariny kdesi (to je inac celkom sranda ich pocuvat, tingtungtontonton teng t´ung t´ong, ja som pri tom vzdy vybuchoval od smiechu )

este jedna otazka, co vravite na dig.satelit, co je v ponuke od Lidlu ?( http://www.lidl.sk/sk/index.nsf/pages/c.o.oo... )3290 Sk mi pride ako celkom dobra suma, nie?petero

obavam sa ze nema slot na dekodovaciu kartu (ale tazko povedat nie su tam ziadne poriadne detaily o nom), to by ti bolo takpovediac nanic (len na volne prevazne nemecke kanaly ako na analogu)

a este daco, za kolko sa da ziohnat dekodovacia karta. ci uz oficialna alebo nejaka ina  ?

na oficialne slovenske som ti dal linky vyssie, neoficialne nepoznam ziadne, ono to je dost problem, kody sa menia, a teda neoficialne potom prestavaju fungovat ...

třeba aj AIDS ... co ty víš ...

treba rymu  sorry

Podle toho,kam nasměruješ anténu,někdy taky chytíš jen digitální h**no.

Navstiv server www.parabola.cz a tam se dozvis vse potrebne.

odporucam kupit digital, NIE analogovy.

V ziadnom pripade uz nekupuj analog !Kup uz digital , lebo budes za chvilu nadavat a menit ...