Co byste upgradovali v této sestavě?

Zdravím, co byste upgradovali na následující mašině, kdybyste měli tak 5 000,-Kč? Rozhodně nechci měnit MB a CPU, to tak nějak stačí. A teď sestava:MB: MSI KT3 Ultra2CPU: AMD Athlon 1700+; 1.47 GHz - PalominoGK: ATI Radeon 9550; 128 MB; 128 bitRAM: 2x256 SDRAM DIMM - 133 MHzHDDčka: Seagate 80 GB + Seagate 30 GBZdroj: 300W, značku přesně nevímZvukovka: integrovaná VIA AC'97Stejně na tyhle Vánoce budu kupovat nový stroj, tenhle půjde k bráchovi do pokoje, ale rád bych věděl, co si tam má tak dokoupit nebo vyměnit.

Odpovědi na otázku

Nevím, nevím, asi novou grafiku, ale asi bazar 6600GT a přidat 512MB RAM. Jestli umíš, tak to všechno ještě nataktuj. 6600GT jde dobře přetaktovat. Vydrž to nějak do vánoc a dej peníze do nového kompu.

Jo přesně, o RAMkách jsem uvažoval, o grafice též a CPUčko jsem zkoušel taktnout, ale bojím se, aby neshořelo. Mám tam box větrák a FuzzyLogic i Everest ukazují ve velké zátěži kolem 53 stupňů. Při normální zátěži je to do 50 stupňů.

To je v celku dost, ale kamarád ho dostal až na 2200+. Ale asi lépe chladil. Já mám v klidu 38° a v zátěži max. 46°, taky mám box.

ta teplota trošku nad 50°C je pro jádro Palonimo normální.. ty máš Athlon 64 .. to je přece kapku jindejinak já bych koupil jen 512MB RAMjeslti hry hraješ tak i grafickou.. ale když si vezmeš 6600GT možná (já myslim že tutobě) budeš potřebovat i novej zdroja nebo to celé prodej za pár šupů přidej si ještě 5000 a kup ulně novej počítačkterj bude výkonejší.. mín hlučnej

Pořád jsem nepochopil, jak se CPU může přetaktovat na vyšší řadu. To mi prosím někdo objasněte. Označení CPUčka je 1700+ a jeho takt je 1.47 GHz, jak ho prosím můžu taktnout na vyšší řadu? Nebo mi alespoň napiš, jaké pracovní takty má řada 2200+. Díky

AMD Athlon 2200+ běží na frekvenci 1,8GHza procesor přetaktuješ tak, že v BIOSu změníš jeho základní frekvencivýsledná frekvence procesoru se vytváří vynásobením multiplikátoru (násobič) * základní frekvence (Front Side bus - FSB)ten athlon k kterém si mluvil to má 13,5 * 133MHz (266Mhz efektivně protože DDR) = 1,8GHznanetu je o tom hafo článků. stačí hledat.. zkus třeba www.pctuning.cz

A docela ti Tvou sestavu závidím, to by mi ají stačilo. Na kolik GHz jede ten Athlon prosímtě a kolik to dohromady stálo pls?Díky

Slušný stroj! Neupgradoval bych vůbec nic. Z jakého důvodu o tom uvažuješ? Nenapsal jsi účel počítače.

Taky si myslim, ze vrazet do tyhle sestavy penize nema smysl.

PC slouží převážně k hraní CS 1.6, surfování po internetu, dívání na DVD filmy, stahování (běží pravidelně 3 dny v týdnu a nestěžuje si) Též pálím DVDčka, ale je tu jeden zásadní problém: DVDčka pálím hodinu (35 minut kopírování, 25 minut zápis), zatím jsem nevyřešil čím to je, mechanika je LG GSA-H20L, fw původní, mám ji zapojenou na kabelu s novějším Seagate 80 GB, tak by se snad neměl HDD s mechanikou nějak omezovat. Někdo říkal, že je to možná nedořešená čipová sada nebo vadný datový kabel. Bohužel jsem mechaniku ještě nevyzkoušel u kamarádů, kterým to na novějších sestavách pálí 8 minut, ale myslím, že když jsem měl jednou nějakou DVD palírnu půjčenou, pálilo to taky strašně dlouho. Nevíte prosím někdo čím to je, to je tak jediný podstatný problém s touto sestavou. A CPU je při pálení vytíženo nad 90 %.

Tenhle problem bych videl v disku a ramce

To vytížení procesoru napovídá, že se řadič přopnul do PIO modu namísto aby běžel v DMA.Star-Ovládací panely-Systém-Hardware-Správce zařízení-Řadiče IDE ATA/ATAPI-Primární (nebo Sekundární - podle toho, kde vypalovačku máš) kanál IDE-Upřesnit nastavení-Aktuální režim přenosuPokud je tam Ultra DMA, OKPokud je tam PIO, odinstaluj driver celého řadiče-restartuj-dej nainstalovat driver automaticky

Teď jsem zjistil, že na primárním řadiči je na obou zařízeních Ultra DMA 5 ale na sekundárním řadiči je na prvním zařízení Ultra DMA 2 a u druhýho zařízení dokonce PIO. Jdu si do BIOSu zjistit co je který zařízení, protože už si to nepamatuju a dám vědět.

Tákže ta mrcha DVD palírna jela klidně v PIO a CD romka v DMA 2. Po odebrání celého sekundárního driveru, restartu a nové instalaci mi obě mechaniky jedou v DMA 2 modu, tak sem zvědav, jak rychle to bude pálit. Snad se dočkám rozdílu A moc díky Tondo

Tak co, už jsi taky na 8 minutách?

NN, jsem na devíti ale hlavní je, že už je to vyřešený, protože teď můžu při pálení i surfovat, to dříve nešlo.Ještě jednou velký díky

Rádo se stalo.

Ale deska, procesor a paměť vč. disku se ti do 5k vejdou a dostanou tě výkonově jinam.Grafika se ovšem nehne, na to už peníze nejsou.http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus-k8n-d... 4.971,- celkemTen Sempron má 256 kB L2 cache a to je z hlediska výkonu znát.Na téhle desce jde přetaktovat na 2,4 GHz. (1Milion míst v SuperPi 1.5XS spočte přetaktovaný za 37s. Tak si to srovnej se stávajícím stavem - odhaduji tak trojnásobný výkon.)Ten disk má vážně výkon - 63,4 MB/s jako průměrná rychlost načítání dat (měřena HD Tune 2,53)Je tak o 15-20% výkonnější než je standart. S výkonem svých disků si to srovnej sám.Deska umí i křížový RAID za SATA a PATA disků, má stabilní chipset a je vynikající na přetaktování.

no a co s tím PC (nebo brácha) budeš dělat?Každopádně asi přidat paměť - přikoupit ještě aspoň dalších 256 MB (nebo spíš rovnou 512), no a nějakej novej disk - 250 nebo 320 GB.

Je to paměť SDRAM - takže pomalá a na desce s pomalými sběrnicemi.Její zvětšení přes 512 MB už moc znát nebude.

Neposlouchej výše uvedené "rady" a nic netaktuj! Taktují jen zoufalci, kteří se pak diví, že jim stroj předčasně shořel. Platí, pokud na to nemám, nesnažím se to dohnat nejistým taktováním.