CMOS baterie zapřičiňuje problémy se starten ntb

Dobrý den,mám notebook na opravu a to Dell Inspiron N5010 (15R), a je tu problém, když v notebooku chybí CMOS baterie tak startuje relativně normálně (rozsvítí se monitor, dostanu se do BIOSu apod.). Ale když vložím baterii, tak první start je bezproblémový, ale při druhém pokusu počítač ani neroztočí větrák procesoru, nic.Uvitám všechny rady, Děkuji

Odpovědi na otázku

Po vložení baterie musíš vše v biosu zase nastavit.

Bohužel, po vložení se nerozsvítí ani monitor, natož abych se dostal do BIOSu

si děláš srandu..když vložím baterii, tak první start je bezproblémový

Omlouváím se, nevím proč jsem to napsal zrovna takhle (asi chvilkový zrat mozku).Ale abych to uvedl na pravou míru, právě jsem to ozkoušel a dopadlo to takto:Počítač po vložení baterie naskočil, a oznámil mi že je chyba s CMOS baterií (CMOS RTC Power failure), po vstupu do BIOSu jsem začal nastavovat, ale počítač se náhle vypnul. A napodruhé, nastartoval, ale opět po chvíli se vypíná

Baterku použij jinou!

Hlavně neudělat jednu chybu - vyndat z jiného, dlouho odloženého zařízení a snažit se ji vložit s tím, že tam ještě nějaká kapacita bude - nebude. Vždy nová! Vždy s dostatečnou dobou mnoha let do konce použitelnosti.

Dávám výhradně nové

Dobře a NB měl nebo neměl před tím s něčím problémy?

A vkládaná baterie - v jakém je stavu? Nemá nízké napětí (pod cca 2,8V)?

Baterie je úplně nová, a kdyby byla slabá, tak předpokládám, že to bude mít stejné následky jako by tam nebyla

Ne, kdyby byla slabá, budou následky jaké popisuješ. A já ti přidám ještě jeden, může ti zamrzat nastavování parametrů BIOSu a pomůže jen restart ...> Ovšem asi se předpokládá, že nová bude - koupená s platnou dobou použitelnosti.> Nedělal jsi s tím ještě něco, nezlobilo to kvůli něčemu jinému, ne baterii?