» Poradna » Programy

Cmd skript ve Win: echo do více řádků?

Nevíte jak napsat příkaz echo ve Windowsovském shellu, aby vypsal několika řádků?Zkoušel jsem echo "prvni_radek\r\ndruhy_radek" ,ale nefunguje to. Vypíše se:prvni_radek\r\ndruhy_radekA já potřebuji aby se vypsalo:prvni_radekdruhy_radek

Odpovědi na otázku

echo. prvni radekecho. druhy radek

No ale já bych to potřeboval jen jedním příkazem echo.  Mělo by to jít právě pomocí "\r\n" ale nějak to nejde.

To snad asi nejde.Nestačilo by ti zřetězení příkazů? echo prvni_radek & echo druhy_radek?Nebo kdyby šlo do proměnné prostředí nacpat přímo kód znaku 10 nebo 13 a potom použít echo prvni%promenna%druhy. Ale to myslím nejde.