» Poradna » Windows (a jiné OS)

CMD - texťák s cestami všech souborů ve složce a podsložkách (UTF-8)

Ahoj,snažím se něco najít na síťovém disku a klasické hledání trvá docela dlouho - tak jsem si řekl, že si vytvořím seznam všech souborů a budu filtrovat ten.První kroky vedly přes příkaz "dir /s /b>filelist.txt"ALE narazil jsem na problém s kódováním. Nevíte, jak to přepnout na UTF-8?

Odpovědi na otázku

A co si zapnout indexaci toho disku?

Síťový disk, nad kterým nemám kontrolu.

je to sice už letitý soft, ale pořád mi funguje:https://www.slunecnice.cz/sw/locate32/tím si můžeš naindexovat i síťové disky, sám to používám. Jinak ten program je i snad portable.

Díky za tip. Měl jsem za to, že nad XP to už nefunguje. (Kdysi dávno jsem, tuším, trochu pomáhal s překladem do češtiny )

na 64bit sedmách jede v pohodě a se síťovými disky fachá bez problému Vyšší wokna nikde nemám a asi ani mít nechci...

Je to prosté - zapomněl jsem spustit CMD s parametrem "/U" (Unicode)

Nestačilo by: chcp 1250?