» Poradna » Windows (a jiné OS)

CMD - co dělat v PC co je hacknutý?

Zdravím. Začal jsem se poměrně dost zajmat o nabourání do systému a do PC. Nechci dělat nic nelegálního, to předem upozorňuji. Tak jsem si doma přez jeden Notes hackl druhej a jede to. Co píšu do CMD se děje na druhém notesu (na hacklém) Ale nevím co se dá dělat v CMD zajmavého pokud máte přístup do CMD u jiného PC :/ ... nechci opravdu nikomu škodit, zajímámě jak to funguje tak se chci zeptat co se dá v CMD zjistít zajmavého.Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Ty neumíš nainstalovat windows a chceš se pouštět do hackování? Dobrej fór :) Vyprdni se na to. Jinak všechny použitelné příkazy pro CMD se nepochybně dají snadno nalézt na internetu.

Nainstalovat win je asi nejlehčí věc co s PC udělat -,-

No já jen že ses tady minule vyptával, kde je uložen BIOS a jak se spouští instalace Windows v novém PC atd ;)

Kazdy nekde zacina, ne? Lepsi, nez aby nedelal nic..

To je mimo. On si robi z diskusie srandu.Niekto kto rpepoji dva PC sa predsa nebud pytat na cmd.Podoben Klaus co cely zivot nic nrobil tazko bude budovat jhospodsrtavo.

U některých lidí je lepší, když nedělají nic :) Minule tady vykládal, jak je zkušený ve skládání PC a s windows, ale musel se vyptávát, kde je BIOS a jak se vlastně spustí instalace windows na nový PC. A najednou chce hackovat, to je trochu mimo, ne? :)

Proc? Treba ho ceka slusna kariera bezpecnostniho experta. Nebo dobreho spravce systemu, ktery vi, jak veci funguji (na skolenich se to moc nenauci).Taky jsem se ucil podle ruznych navodu bez chapani toho, *proc* to funguje. To prichazi az pozdeji.

Taklze vy si tiez robite srandu?minuly tyzden som isiel autom do Chorvatska, ale neviem ako sa pouzivaju pedla a co vsteko sa tam da robit s volantom.

Nejdříve by měl začít od jednoduchých věcí a pobrat aspoň trochu teoretického základu. Medika ti taky nepustí k transplantaci srdce.

O moc vic "zaklad" nez posilani prikazu mezi dvema vlastnimi PC pres netcat to snad ani byt nemuze...Jeste by si k tomu mohl nainstalovat WireShark a podivat se, co beha po dratech, ale k tomu skoro urcite dojde pozdeji.

Opravdu?! "...Nainstalovat win je asi nejlehčí věc co s PC udělat -,-..." aneb mladý namyšlený nudící se puberťák.Učení je něco jiného než tohle.

Ano. něvěděl jsem KDE JE SAKRA BIOS! potřeboval jsem vědět jak se instaluje win do novejch SLOŽENEJCH PC! ale jinak si windows stáhnu a nainstaluju sám jak nic to jo.

Všechny počítače jsou "složené". V případě platformy IBM PC je BIOS stále na stejném místě.

Kristova noho, to je úplně jedno. Do nového PC se Windows instalují úplně stejně, jako do starého :) To je prostě základní neznalost. Nechápu, co chceš s takovými "znalostmi" hackovat :D

Jenom doplnění: https://www.zive.cz/poradna/jak-zapnout-nove-... , aby každý věděl, oč jde.

Příkazy v cmd|PS můžeš řídit kompletně celý PC, spouštět/ukončovat/konfigurovat procesy/služby/OS, nastavovat registr atd.V GUI se vyskytují jen některé nejběžnější volby, jinak by obrovské knihovny .dll nabubřely na desítky/stovky GB.Pokud chceš vyzkoušet, co (ne)funguje lokálně a vzdáleně, můžeš:1) naučit se základy cmd a PS v lokálním OS;2) otestovat nástroj geniálního Marka Russinoviče:psexechttps://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downlo... "nechci opravdu nikomu škodit"Pokusy ve vlastních OS nikomu neuškodíš, max. si zbouráš OS a naučíš se spoustu užitečných postupů. Pokud je to virtuál, obnovíš ho za pár sekund.

Děkuji za odpověd :)

Můžeš tam například zadat příkaz shutdown na vypnutí počítače.

Ja ked som mal tormbozu tak som sedel pri PC

Fakt jsi to "hacknul", nebo jen použil vzdálenou plochu, PC Anywhere nebo podobnou fičurku?

To druhé totiž není žádný hackicg, protože abys to použil, musí to protějšek mít nainstalované, správně nastavené...hacking je o tom, že to majitel toho PC neví že se to děje/stalo.

Nene zkouším to přez NetCat ´´NC´´

"Přez"? Hezounké, kdepak si ten program asi tak sehnal?

Ze by na Internetu? Je to normalni nastroj, volne ke stazeni.A pise se "jsi", kdyz uz ti vadi "prez".

"Hacker" a pta se co umi cmd? Tady mi neco nesedi.

Ne - nekdo, kdo se snazi zjistit, jak to funguje. Coz je chvalyhodne.

Moc děkuj

děkuji **

Promiň, ale ne, není to chválihodné. Nezná základy. Otázka je, co je vlastně ten jeho hack (připojení na vzdálený telnet?) atd. Pokud nemá základy, tak tímhle se nenaučí vůbec nic.PrasatkoPee

Kdo ví kolik mu je a/nebo v kolika začínal. K tomu je možná samouk, o to může mít složitější. Dá se klidně naučit něco, co už je dál a opomenout něco mezi tím. Znám to.

Oprava: Kdo ví kolik mu je a/nebo od které úrovně začínal. K tomu je možná samouk, o to může mít složitější. Dá se klidně naučit něco, co už je dál a opomenout něco mezi tím. Znám to.

To jedno, kolik mu je, ale je předpoklad, že je to pubertálního věku. Takže si "myslí", že věk je rozhodující ve znalostech a dovednostech v oblasti výpočetní techniky.Adéla ještě nevečeřela >> "Něco" snadno a rychle! Hlavně bez vlastní snahy a bez učení se základů. Viz předchozí odkazované vlákno, kdy není schopen a vlastně ani ochoten otevřít manuál základní desky.Ono to chce seznam příkazů (Pro co?), aniž by bylo ochotno jim porozumět, jen se chce před vrstevníky chlubit, jaký je frajer a "hacker".

Chce to si nejen hrát (dobrý začátek), ale i číst, aby to někam vedlo. Google poradí. Poradna tu není od toho, aby vzdělávala...

Pravda, je to chvályhodné, taky jsme mnozí podobně začínali. Hráli si, zkoušeli...ostatně dodnes, když se něco nového učím, tak nejprve s tím "blbnu". Jen si myslím, že není od věci ho uvést na pravou míru...tohle co zkouší určitě nebude "hekerství".

Alespoň ho to jako hackera bude víc bavit. Taky jsem se určitě cítil jako borec, když se mi povedlo poprvé složit rozloženou propisku :)

Děkuji všem co sem něco napsali. A jinak ta dlouhá hádka ohledně BIOSsu a instalace win. já ne že bych tomu nerozuměl, já se o to již dlouho zajímám ale když si sakra budu kupovat komponenty např za 15 000,- tak jednou řeš dvakrát měř! Chtěl jsem to mít jisté že z 15 000,- se nestane kvůli nešikovnosti 16 - 17 000,-

Co znamená to přísloví?V Čechách máme hodně podobné, říkáme: "Dvakrát měř, jednou řež." Jako že se tam bude řezat, ne řešit.

Jestli se o to dlouho zajímáš a přesto jsi doteď nepochopil, kde je BIOS a jak se instalují Windows, tak potěš koště :) To se asi zajímáš hodně blbě nebo hledáš informace ve špatných zdrojích. Ovšem tvé sebevědomí "ne že bych tomu nerozuměl" vůbec neodpovídá znalostem. Takže ne, opravdu tomu nerozumíš :)

Hezounké! Já nejsem tak znalý, takže prvé, co otevřu, je manuál základní desky. Holt jsem blb a nešika, ne jako takový úžasný hošan.

Také jsem si našel stránku se všema možnejma komandama. je to neuvěřitelné co se tam vše dá, vlastně vše i více než bez CMD. A nevíte někdo zda se dá i stáhnout soubor z jednoho PC do druhého pomocí CMD?

Da, treba pres netcat. Studuj :)

Ma to jeden hacek, NETCAT neni soucasti OS a jelikoz tazatel neumi s cmd ani tuk tak je mu tato informace k nicemu nebot netusi, jak ho do "napadeneho" pocitace dopravit. Problem je v tom, ze se to cele uci od konce. Misto aby predtim nez zkusi poprve zautocit na vzdaleny pocitac umel alespon neco v CMD tak podle nejakeho step-by-step navodu sice do vzdaleneho pc pronikne ale tam absolutne netusi co s tim. Ja nevim, tohle mozna oslni holcicky v materske skole ale tady je to spis k smichu.

A to je s timhle diskusnim forem cele spatne. Nekdo se zepta nebo poprosi o radu a drtiva vetsina odpovedi se nese v tom duchu, ze to dela spatne a je to k smichu.Mne nevadi, ze netcat neni soucasti OS. Ani ze to dela "obracene". Clovek, ktery ma zajem vyzkouset neco takoveho mezi dvema PC misto aby preposilal vesela videa na socialnich sitich ma potencial se neco naucit.

Patrně se pletete. Pouze pokud se věci dělají tak, jak se mají, tedy jak stanovili naši otcové, otcové našich otců, a i jejich otcové, tak to může fungovat. Jinak je to špatně, a nikdy tu civilizaci nevybudujeme. Jo a taky nikdy nepřijdeme na nic nového a inovativního, a dopadneme jako třeba Korejci. Spoustě lidí stádo vyhovuje, nabízí bezpečí.

ale nekdo musel prijit na to, ze vyfukovanim tabakoveho koure do vanicky s vodou zlato nevznika, ne?

A už jste se zkusil loktem dotknout nosu?

Ne, ale vynalezl jsem kyselinu, ktera dokaze rozpustit uplne vsechno. Jenom nemam, do ceho bych ji dal :(

Tak to se omlouvám. Všichni na světě už to zkusili, případně po přečtení zkusit museli.Vy jste taková vyjímka, že nemá smysl se s vámi bavit, žijete pro mě v jiném vesmíru. Já patřím k těm, co to zkusili

Bohužel se pletete. Ano, pokud jsem jeden z milionu stáda, tak dělám věci jak stanovili naši předci. Ale velká spousta inovací, vynálezů vznikla právě tím, že člověk na věc šel jinak, z jiné strany, nedbal na řeči "to nejde"...obojí je pro civilizaci potřeba, pracovat s tím a podle toho, jak to stanovili jiní, i naši otcové, ale taky je potřeba těch několik "rebelů". Některý z nich může v někdy v budoucnu něco nového objevit, něco nového vymyslet...

Přesně to jsem svým ironickým příspěvkem chtěl říct

Aha, tak to jsem špatně pochopil

To pozitron Hezkýýýýýýýýý... dobře řečeno a tleskám.. Něco na tom prostě je..

Hošan se rozhodl, že bude ten veliký "hacker"! Já si učení představuji velmi odlišně a to co tamto předvádí, je od vzdělávání a a získávání znalostí a dovedností hodně daleko.

Jak si predstavujes uceni ty, neni podstatne. Pro kazdeho funguje neco jineho. Nekdo se nejlepe uci z knih a navodu, nekdo radsi zkousi co funguje a co ne...

jj, a právě nejlepší učení se je tou formou hrou, zkoušením...to říká spousta lidí a i odbornici (psychologové atd.). Škola hrou je nejlepší. Když si vzpomenu kolik jsem se toho sám tím způsobem naučil...dodnes to podobně dělám.

Upřímně, nesouhlasí. Tohle není o učení. Viz dotaz. Uživatel, po té co se nějak připojil do druhého PC (zatím nám neprozradil jak) tak zjistil, že je v příkazové řádce (opravdu je to cmd?) a místo aby si našel seznam příkazů, tak se na takový základ ptá. Upřímně, takovému nakašlat.PrasatkoPee

Tazatel uz davno napsal, ze se pripojil pres "netcat". Coz je program, ktery je potreba pustit na obou pocitacich se spravnymi parametry (na kazdem PC trochu jinymi). Takze si tom alespon neco malo zjistil.Za mne je otazka "co vsechno muzu udelat, kdyz mam pristup k jinemu PC jen pres prikazovy radek?" naprosto v poradku.