» Poradna » Web a internet

Cloudová synchronizace PC a Androidu

Hledám cloudové úložiště s těmito parametry: Závazně: 1) aby se nemusela vytvářet zvláštní synchronizační složka nebo disk (jako Dropbox, Bitcasa nebo GoogleDrive), nýbrž aby se prostě označila/y složka/y, jenž/jež má/mají být synchronizována/y, 2) aby služba měla nejen webové rozhraní, nýbrž vlastní desktopovou aplikaci (jako Bitcasa nebo Wuala) pro Windows 7 i aplikaci pro Android,3) aby synchronizované složky zůstávaly trvale přístupné i offline na obou zařízeních (jako Bittorrent Sync.), nikoli jen ty "Oblíbené" (jako Bitcasa) nebo žádné, 4) aby synchronizace fungovala samočinně po spuštění zařízení (jako SugarSync.) a nemusela se spouštět ručně,5) aby služba nefungovala pouze přes wi-fi a tudíž nebyla odkázána na on-line mód současně obou (nebo všech) synchronizovaných zařízení (jako Bittorent Sync.), 6) aby užívání služby bylo zdarma. Nezávazně:1) aby aplikace byly české,2) aby bylo nastavitelné, povoluji-li synchronizaci pouze přes wi-fi nebo i přes mobilní data,3) aby měla pokud možno více než 2 GB,4) aby byly soubory zabezpečeny jednotlivým šifrováním, přičemž ani správce a majitel heslo nezná (jako Wuala, Bitcasa).Existuje taková služba? Díky za info nebo radu. Jan.

Odpovědi na otázku

Neexistuje. Budeš muset smazat ten list podmínek a začít trochu u země.

Dropbox ale umí synchronizovat vybrané složky bez zakládání, ne?Z mého pohledu má nejblíže OneDrive.

Pro sync libovolných složek existuje add-on pro dropbox..

a vše ostatní z "povinných" DP splňuje...

Nu, Dropbox mám, ale tohle v něm asi neumím. Jak uložit synchronizaci složek? Znal jsem jej pouze v podobě, že Dropbox má někde v desktopu svůj adresář, do něhož se sype, co chci mít v clopudu. Označit jiný svůj adresář jako "synchronizuj v Dropbox" neumím. A další věc: stejná složka v tabletu (offline) i tu lze takto na tentýž adresář v Dropboxu napojit? Moc dík.

menuje se to "dropbox folder sync" a funguje to přesně tak jak píšeš, prostě pravej klik na složku a dáš "sync with Dropbox" ... A k tabletu.. tam to funguje jinak (android), není tam automatická sync (resp. je pouze pro upload fotek).. tudíž tam musíš každou věc jednotlivě stáhnout případně nahrát. To mi přijde rozumný vzhledem k omezenýmu prostoru v telefonech obecne. Si to stáhnu když to potřebuju, nemusím sebou tahat všechno...

Jimmbo, moc dík, tohle je to pravý. Pro synchro v Androidu existuje, mslím, něco podobného, "Dropsync": https://play.google.com/store/apps/details, píše se o tom tady: http://www.svetandroida.cz/ctenari-doporucuji-10x-cl... .

Bylo by to výborné, kdyby desktopový add-on neřešil věc vytvářením symlinků, které soubory fyzicky přemístí do adresáře "Dropbox" a na původním místě k němu udělá pouhý symlink, což třeba při jiném typu zálohování (na externí disk) dělá problém... Ale stejně i tak dík.

"4) aby synchronizace fungovala samočinně po spuštění zařízení (jako SugarSync.) a nemusela se spouštět ručně,"Snad není problém přidat tu aplikaci do složky "Po spuštění" a nebo si napsat skript.