» Poradna » Windows (a jiné OS)

CloneZilla, partition, filesystem

Dobrý den,mám malý problém, udělal jsem obraz disku pomocí clonezilly z 60GB SSD, ten jsem naklonoval na 120GB SSD a samozřejmě jsem dělal bitovou kopii a tak došlo k vytvoření 3 partition. První ma 60GB, druhá 449 MB (widle ji označují jako část pro obnovení) a za ní je zbyla nealokovaná část. Díky těm 449 MB nemůžu ale ty dvě partition nijak spojit, lze jen vytvořit nový oddíl. Je jedno jakou variantu použiju jestli device-to-device nebo device-to-image, pokaždé to samé.Tak mě napadlo použít save parts, ale s tím nemám zkušenosti. To bych pak nejprve obnovil systém, restart a naklonovat ten oddíl pro zálohu (jde o W10, takže počítám že v tom jsou uloženy nějaký informace pro zpětný downgrade na W7). Nebo jen naklonovat MBR+systém a na zálohu se vyprdnout, pak ve Widlích, pokud pojedou, vytvořit ručně 449 MB oddíl a do něj teprve naklonovat oddíl pro zálohu, tak aby byl až za oddílem pro C o velikosti cca 118 GB?On stejně nejde za běžných okolností ve správě systému odstranit (možná partition magic by ho odstranil) ale mám strach, aby vše pak chodilo korektně a jestli bych ho neměl pak vytvořit ručně.Nemá někdo radu?

Odpovědi na otázku

Nejdřív zprovozni teda system a tu zálohu hoď někam jinam. Načti Gparted a sformátuj ty místa, udělej neoznačené > pak to spoj.

Vymazat samozřejmě jde pomocí cmd. Ale je otázka zda to udělat. RE partition slouží např. k opravě systému, když selže při bootování. Tady si o tom něco přečti.https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc765966(v=ws.10).aspxA při zálohování přes Clonezillu používej ukládání jednotlivých oddílů, je potom snadnější obnovit jenom jeden oddíl, který právě potřebuješ než celý disk.