» Poradna » Ostatní

Clonezilla a SSD disky

Zdravím. Slyšel jsem o programu CloneZilla smé superlativy a tak bych ho chtěl vyzkoušet. Na počítači mám SSD disk na kterém je OS Windows 7 a na HD mám programy a data. Umí CloneZilla vytvořit obrazy obou disků a pozná při obnově co na které disky obnovit?Díky

Odpovědi na otázku

Program je interaktivní a udělá jen to, co mu přikážeš. Ai se bohužel nekoná. ☺

Tak, tak. Obrazy vytvoř pro každý disk samostatně. A při obnově musíš zase určit co a kam obnovit.

I zcela vyjímečně a nadprůměrně orientovaný jedinec si nejprve provede testy tohoto "vošajstlich" SW na oddílech takových, že pokud dojde ke ztrátě dat (a ono dojde), nebude posmutnělý.

Nemusíš sa chváliť pred verejnosťou, že máš luxusný, finančne náročný pevný SSD na PC s podpultovým, tuzexovým OS W7. Verejnosti padla sánka. SW na klonovanie alebo bitové zálohy dát je úplne jedno o aké médium sa jedná, kór v prípade hdd = ssd, pri ktorých je to úplne jedno. Disk ako disk. Ale ak sa ešte len rozhoduješ do čoho investuješ svoj voľný čas "dumania" v tom prípade je Clonezilla pre začiatočníka oddojčeného na Windows náročný SW čo sa týka nastavania. Siahni do niečoho intuitívneho, klikacieho, určené pre lamy v prípade, ak budeš zálohy a obnovy používať sporadicky, iba na doma. Napr. free ksindel zvaný; Aiomei.