Clon disku fail

Ahojte lidi, nevím si rady a tak se ptám. Ikdyž jsem koukal na různe rady tak ani jedno nejde, viz toto: https://kb.acronis.com/content/40642Sice to beru přes sea, ale postup by měl být stejný, ale už jen příkazový řádek dělá neplechu (nechce udělat úkon ani v nouzovém). Poradíte mi jak to přejít? Docela to spěchá, HDD chcípá.http://prntscr.com/aatdk3

Odpovědi na otázku

Pracuj zásadně z boot media.Použij plnou verzi http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2016_60...

Ale, ale. Ten oddíl má rozbitou "bitmapu", takže klon rozbitého obsahu by ti byl stejně zaručeně nanic. Ono - když už se milý autore vyjadřuješ o klonování - tak používej KLONOVACÍ SW. ATI není - z principu - klonovací SW, jen se tak o něm (nepřesně) vyjadřují nixmochři.

Acronis log:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><log build="6027" product="True Image" task_name="Clone Disk" uuid="A867B9A1-1E8B-CABF-FBA5-F0625D24D5C3" version="19.0"> <event code="0" id="1" level="2" message="Operation Clone Disk started." module="100" time="1457076435" /> <event code="504" id="2" level="2" message="Pending operation 52 started: 'Clearing disk'." module="1" time="1457076436" /> <event code="504" id="3" level="2" message="Pending operation 52 started: 'Clearing disk'." module="1" time="1457076436" /> <event code="504" id="4" level="2" message="Pending operation 14 started: 'Copying partition'." module="1" time="1457076436" /> <event code="504" id="5" level="2" message="Pending operation 14 started: 'Copying partition'." module="1" time="1457076437" /> <event code="504" id="6" level="2" message="Pending operation 14 started: 'Copying partition'." module="1" time="1457076438" /> <event code="502" id="7" level="4" line_tag="0x65B5EB7011094700" message="File record corrupted" module="1" time="1457076458"> <field name="$module" type="TULong64">0</field> <event code="25" id="8" level="4" line_tag="0xEF8B1618A4C0DD98" message="File record Ukázat celý příspěvek

ref

Zkus před klonováním nejprve opravit FS (chkdsk). Pokud je však disk poškozen fyzicky, nepomůže ani svěcená.Ještě můžeš zkusit klonovat pomocí Clonezilla

Jak uz ti ostatni psali - mas poskozeny FS. Co s tim zalezi na tom, co muzes udelat, co umis a co chces ve finale a tim diskem delat.Ja kdybych chtel zachranit data, tak si bootnu do Linuxu a disk si zazalohuji pomoci dd rescue do image. Take provedu test povrchu a kouknu do Smartu. Podle chyb testu powrchu a Smartu bud disk zahodim, nebo pokracuji dal. Pak disk vyjmu, pripojim k jinym Woknum (nebo si bootnu z Win DVD) a opravim FS a zazalohuji souborove data.Pak z nej zkusim nabootovat - bud to pujde, nebo ho reinstaluji.Takze tak...

Ten disk je v háji, to vím jistě. ( http://prntscr.com/abkt0p ) Mě jde jen o to překopírovat (abych nemusel šachovat z datama > kopírování a nový instal, atd., jelikož povolání ten den nepovolí).

Aplikace na záchranu dat > nastavit "přeskakovat vadné sektory"

Teď jen kde to najdu. CloneZilla či v Acronisu?

Jak jsem ti psal - je tu velká variace toho, co muzes/umis udelat a co chces udelat.Evidentne jsi to zvladl pripojit k Windows - proc si neodzalohujes co jde a neudelas reinstal? Kdyz ani Acronys neudela image, protoze je FS v haji - co od toho klonu cekas?Jestli chce udelat image - bootni do nejake live distribuce linuxu a zazalohuj si disk pomoci dd rescue - at jiz do image, nebo na jiny (vetsi, nebo stejne velky) disk. Jak na to - napr zdehttp://jnp.zive.cz/jak-zachranit-data-z-pren... Nebo pro wokna http://hddguru.com/software/HDD-Raw-Copy-Tool/

Tak špatný sektory byli jen u projektů (starých - takže až tak moc to nevadí) a system je nedotčen. Díky kluci.

Je sice pravda, že od roku 2009 se Acronis jen zhoršuje... Ale snad ten jejich True Image (který býval na nějakou dobu i omezeně fuknční) snad ještě pořád umí zálohovat sektor po sektoru, tedy jakýkoli FS s jakýmikoliv chybami.