» Poradna » Ostatní

Clo z USA na mobilni telefony a DPH 20%

Dobrý den,

jsme nová firma obchodující s mobilními telefony. Momentálně máme zájem odkupovat mobilní telefony z USA ve velkém. Cca 1000 kusů měsíčně. Hledali jsme na stránkách celní správy celní sazebník, ale na telefony bylo napsáno, že jsou bez cla. Tak by nás zajímalo, zda je to pravda, nebo jaká výše cla se na ně vztahuje. Další otázkou je- je povinné okamžitě na ně přiznat daň 20%? A jak to dále funguje? Jde nám o to, abychom v momentě kdy, prodáváme zboží, nemuseli opět účtovat dph, a vyplatilo se to. Děkujeme předem za odpověď.

Hezký den.

Odpovědi na otázku

Na stránkách celní správy to nemáte hledat, buď daňový poradce nebo ten, kdo vám zajišťuje právní servis, nebo písemně se dotázat na celní správu, jsou povinni vám odpovědět.
Dodatek: Toto lze dohledat i ve sbírce zákonů, která je na netu přístupná.

radeji vyreste, jak budou probihat reklamace a kdo bude delat zarucni opravy

je tu ještě jeden problém, minimálně do ledna 2013, s přepravou produktů obsahující li-Ion baterie
USPS not allowing lithium battery shipments
http://www.shipito.com/16-shipping/23662-usps-no... ...

a čo budete s tými telefonmi robiť ? europske wifi a gsm siete majú v amerike obvykle len telefony z niektorých velkých miest,kde sú aj prevádzkovatelia sietí,ktoré sú podobné alebo rovnaké ako v europe,inak majú obvykle EVDO siete a podobné vychytávky miesto u nás bežných wifi/3G/HSDPA,otázka kto tomu bude robiť servis tu už odznela,záruky sú tam obvykle len výlučne záležitosť dohody,obvykle sa pohybujú v rozmedziach niekolkých týždňov,vývozné poplatky a clá na výpočtovú a telekomunikačnú techniku vo velkom v určitých prípadoch dosahujú aj 135% obvyklej velkopobchodnej ceny,takže aby ste sa nedivili,keď vám nechajú zaplatiť za 1000 kusov bazárových harabúrd viac,ako by ste dali za rovnaké telefony tu ,keby ste ich kúpili za maloobchodnú cenu...