» Poradna » Notebooky

Clo a další poplatky na zboží z USA, rozsah reklamace (ASUS)

Zdravím,již nějakou dobu zvažuji nákup notebooku a co jsem se tak letmo díval, v USA vychází notebooky podstatně levněji.Problém jsou samozřejmě daně a clo. Nikde se mi nepodařilo najít dostačující a hlavně aktuální informace. Články a dotazy, které se k tomuto vztahují jsou povětšinou několik let staré a navíc si dost protiřečí (někteří např. tvrdí, že se elektro neclí). Zajímalo by mě tedy, jaká je MAXIMÁLNÍ částka, kterou mi můžou na celnici naúčtovat.Další problém související s nakupováním ze zámoří je reklamace - v Asusu na můj dotaz, zda můžu reklamovat notebook z USA i u nás, zatím zvysoka kálí. Nerad bych platil a čekal na reklamaci někde ve Státech.Jedná se o notebook ASUS ROG G750JX-RB71; cena ($1,400+něco za dopravu a přeposlání, doufám v max $1,500), hmotnost do 7kg.Děkuji za jakékoliv informace a zkušenosti.

Odpovědi na otázku

Počítače koupené z USA se neclí, i kdyby ovšem ano, clo je pár procent. Mnohem větší pálka je DPH, které určitě budeš muset zaplatit. Pokud to nekoupíš vyloženě s mezinárodní zárukou, tak s reklamací tady nepočítej.

Zcela výjimečně je možné uplatňovat záruku mimo kontinent nákupu. Funguje to jen v případě dokoupení příslušných Support Packů.

dan 21%posta pocitej kolem litruzaruka vetsinou byva 1 rokreklamaci v CR nevim, jak asus ma, ale moc bych necekal..podle me se nevyplati..

doprava asi vic vzhledem k pojisteni :)

Zdravim,zkus mrknout sem, jsou tam nejake rady ohledne nakupovani v usa... www.jaknakupovatvusa.cz