Citacka kariet + Kingston 4GB SDHC Class 6

zdravim - mam notebook dell vostro 1310 a v nom citacku SD/MMC kariet od O2Micro. Citacka ma zjavne problem s mojou kartou (skusal som nejaku staru sd 64mb a s tou problem nebol), neviem ci to bude tym ze je to SDHC... Kartu nacita vzdy, niekedy sa kusne hned ako chcem kartu otvorit, niekedy az ked dam z nej kopirovat subory. Skopiruje par fotiek a potom sa kopirovanie zastavi... Neviete nieco poradit? Skusal som uz aj preinstalovat ovladace, ako aj format karty... (pouzivam Vistu 32bit)
V pondelok odchadzam na cestu okolo europy a citacka musi ficat, lebo inak ma udupe stado fotografov, ktori sa na moj notebook spoliehaju...

Odpovědi na otázku

Ahoj, tak kolego fotografe, zkusím poradit i když si nejsem jistý....může to být to SDHC...mě starší USB čtečka prostě blbne s H XD, karta se musí zformátovat, když ji do té mrchy dám..a soubory jsou v čudu..takže ji vyhodím oknem...tvůj problém může být něco podobného. Doporučuju koupit tuhle na USB, stojí pár kč a měl by být pokoj, www.alfacomp.cz ... se na ni chystám..případně . prý jsou super Hamy : www.alfacomp.cz ... skoro možná spíše ta první, ačkoliv je levnější..nevím, snad ještě někdo poradí...hodně zdaru a dobré světlo !!

Tiez si hovorim ze to bude tym... A ani by ma to nestvalo, keby ten notebook nie je stary 1 mesiac... A tahat zo sebou dalsiu krabicu ci kabel - ziadna vyhra. (aj ked sa v tych dalsich 50tich asi strati, ze?)

Hele, štvát tě to tak nemusí, že je nb nový...o nic nejde, prostě něco holt neumí, ale jako nouzovka se to pořád může hodit - co víš, kde natrefíš na starší kartu...a čtečka s minikablíkem ti moc místa nezabere...a teď hledám a porovnávám a fakt se mi víc líbí ta levnější...asi si osobně vezmu tu...

na niektorých čítačkách sa dá upgradovať firmware,inak doporučujem,pokial je vyžadovaná maximálne možná spolahlivosť ,zakúpiť nejakú novú,ktorá už má podporu pre sdhc garantovanú

no, problem je v tom, ze to je interna citacka na notebooku