» Poradna » Ostatní

Citace příspěvky na facebooku

Dobrý den.Jak mám správně v textu i seznamu zdrojů ocitovat mnou pořízený snímek obrazovky příspěvku sdíleném na něčím facebookovém profilu, popř. samotný obrázek nebo sdílenou fotku? Obtíž je v tom, že z důvodu ochrany soukromí musí zůstat autor příspěvku anonymní, DěkujiEliška Vopatová

Odpovědi na otázku

pokud je příspěvek veřejný, tak autor zůstat anonymní přece nemusí.

...musí, jelikož je autor subjektem výzkumu v mé BP, v níž potřebuji citovat a přeje si zůstat v ananonymitě

no, tak to cituj ve stylu:Anonymní respondent č.1234, osobní sdělení- předpokládám, že asi nějak si ty lidi označit potřebuješ, nebo ne?- jinak ono bych to asi nehrotil a vedl to jako "osobní sdělení" bez ohledu na to, zda to šlo přes telefon, chat, nebo něco jiného

Ne to nejde FB v komentářích ani možnost citace nemá vůbec.Pokud myslíte sdílení sdíleného tak to jiné nastavení zabezpečení nemá. Tedy na anonymní sdílení to nefunguje. Stejně to ale neblokuje ani jiné nastavení které ten člověk má tedy záleží na jeho a ne Vašem nastavení FB.Řešení by byli zkopírovat vyretušovat fotku a jméno a sdílejte to Vy.