» Poradna » Programy

Čistič

Dobrý den rád bych se zeptat jaký je dobrý čistící program pro PC. Někdo doporučuje CCleaner někdo zas říká že to rozjebe systém. Co třeba avast cleaner nvm teď kolik chtěj za rok ale moc to není za ten cleaner.Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Třeba ve W10 je na to volba v Nastavení a nebo přímo program v příkaz. řádku.

… žádný čistič nepotřebuješ ...

… ve WIN máš "Vyčištění disku" ...

To je společná vlastnost všech čističů, že rozjebou systém, takže pokud nechceš řešit nějaké nestandardní potíže se systémem, tak se vyhýbej všem čističům velkým obloukem! Nevím co bys tam chtěl čistit. Zbytky po updatech a další zbytečná data vyčistíš snadno zabudovaným čištěním ve Windows.

Aha mno ok ale já myslel že občas pročistit disc od těch sraček ze surfování po netu a občas přijet registry že je to dobré pro ten pc

Ne, neni. A vyjadruj se tady slusne, jsi na verejnosti.

Nastav si cache prehliadaca na minimalnu hodnotu aku umoznuje a nemusis to mazat.

To jsi myslel blbě a obzvláště u těch registrů. To je největší hloupost, co může být, "čistit registry".

Jo cisteni disku a registry pomaha predchazet ruznym problemum s ovladacmi, konflikty s instalaci softwaru a pod. Treba jedna aktualizace na Windows 10 nesla nainstalovat, protoze v registry byla prazdna hodnota, MS vydal aktualizaci, ktera vymazala danou hodnotu. Lide, kteri cisti registry, s tim problem nemeli.

A taky s tím nemají problémy ti, kteří konají smrtelný hřích a mají otravné aktualizace vypnuté Za těch let co mám IBM-PC čističe nepoužívám, téměř neaktualizuju a nemám problém.

Edit: Za těch 25 let...

… a to ještě OS2:Warp funguje ?...

Tak nemyslím upgrade systému, jasně že přecházím postupně na nové. Jen prostě kašlu na neustálé aktualizace. Funguje to v pohodě, nepotřebuju se s tím otravovat, "nevypínejte dokud tu blbost nedodělám". Potřebuju to prostě vypnout, zapnout a dělat. A ještě čekat která pitomá aktualizace se nepovede a něco rozese*re. Nemám počítač na hraní, ale na práci.

To je pitomost maximální. Čištění registrů nanejvýš zboří systém. Neplatné záznamy v registru ničemu nevadí, systém je jednoduše ignoruje.

Ja pouzivam kompresor a vysavac. Zvireny prach rovno odsavam vysavacom a nakoniec este PC skrinu utriem vlhcenymi utierkami.

Obecně všechny ty "čističe" jsou sračky, jen to zesere systém a pak tady budeš psát o další radu lkvůli problémům které nejsou pro uživatele pc bez "čističů" běžné.

Já zde nepíšu když mi něco nejde jdu do servisu a je vše ok. Ale z5 k tématu vždyť servis taky nak pročisti disc aby bylo pc svižnější tak nevím :)

Ne, servis nic takového nedělá. Tedy pokud to není nějaký garážový "takyservis", který provozuje 18 letý puberťák...

Ale s tim bych nemel problem, za 850 na hodinu mu to klidne budu den, dva cistit

Žádný čistič opravdu není potřeba. Do registrů není nutné hrabat, na promazání souborů stačí vlastní hlava, prostředky OS a aplikací (prohlížeče) a neinstalovat kdejaký nesmysl. Za dobrých 25 let od prvního PC jsem jakýsi čistič použil jen jednou, zjistil že je k ničemu a už ho nepoužil. A je to úplně v pohodě, místo na disku - stále rezerva atd.

Ok to mě stačí díky za rady já mám pc stejně jen na web, filmy a občas si zahrát WoT, UO, friday 13, for honorDěkuji ještě jednou všem co mi poradili

wise care 365

To je ještě větší sračka, než ten CCleaner...

hentie blbosťi použivať co najmenej

Pokud se považuješ za zkušeného uživatele, pročisti systém Vyčištěním disku ve Windows. Najdeš ho: Start-Systém Windows-Nástroje pro správu Windows. Po inicializaci dej "Vyčistit systémové soubory" a znova se to zinicializuje. Tam potom zatrhni vše co chceš vyčistit a potom vyčistit. Vyčištění disku někdy vyčistí i 20 GB nepotřebných systémových souborů .