» Poradna » Notebooky

Čistenie PC

Ahojte ako mám zistiť čo všetko môžem odstrániť z disku C aby som počítač vyčistil od všetkých vecí čo tam netreba ??

Odpovědi na otázku

Jinde tě odpověď neukojila?!Prostě na to NESAHEJ!

Vezmy kýbl, napust ho jarem a savem, hoď do něj počítač a vydrhni rejžákem. Výsledek bude stejný, jako použití různých cleanerů.

otvori si >odinstalovat nebo zmenit program < a pozri sa co ti netreba :) ... a nasledne pouzi verejne dostupne programy na zmazanie /cistenie PS: ak nevies co tam netreba tak proste preinstaluj windows

Nejlepší čisticí nástroj je v prostoru mezi ušima.

Zde si něco přečti:http://forum.zive.cz/viewtopic.php Případně si stáhni "duster".. spusť jej jako správce a jeď dle pokynů na obrazovce.. Je to jednoduchý a účinný nástroj - ten výmaz je naprosto dostačující.. Když se ti nabalí prohlížeč Chrome a nebudeš vědět, jak ho pročistit, postačí jednoduše smáznout profil v AppData/ Local - odstranit celou složku "Google", poté opětovně spustit Chrome jako obvykle a přihlásit se k účtu ..

Chrome snad nemá podobně jako Firefox a jeho klony v localu Cache složku http://s20.postimg.org/yaqqwhxm5/screenshot_325.png ?Proč mazat celý profil, když to jde mnohem snáze? Já smazat si profil Palemoonu s tolika doplňky a nastavením jenom kvůli vyčištění bordelu tak nevím. Přijde mi to jako blbost.

U prohlížeče Chrome je naprosto jednoduchý, proto jsem se o tom zmínil, že smazáním celé složky se houno stane.. tedy pokud dotyčný používá účet.. Po opětovném přihlášení do účtu bude mít naprosto totožné nastavení prohlížeče jako před výmazem celé složky "Google" v AppData/ Local, jen ta složka nebude tak nabalená..

Postačí čistit Temp složky. Pokud nevíš kde se nacházejí, tak tady máš můj jednoduchý scriptík + případně ikonku kdyby sis chtěl udělat zástupce na ploše http://leteckaposta.cz/667146525 .V podstatě takto fungují všelijaké cleanery a pod. , které ovšem většinou hrábnou i tam kam nemají (např. do složky SoftwareDistribution ve Windows nebo registrů) a pak je zle + ti po skončení testu nabídnou ještě zrůdnější placenou verzi aby tě tak říkajíc vystrašili před imaginárním bordelem v systému.Čištění Temp složek + nástroj přímo v systému Vyčištění disku, případně na viry párkrát do roka udělat MBAM https://www.malwarebytes.org/ a budeš mít klid a pohodu bez ztráty rychlosti načítání či samotného běhu systému. Pokud budeš mít podezření na mallware nebo vir, tak okamžitě zkontrolovat aplikace Po spuštění, zda-li tam není např. nějaký .vbs scriptík, (který by se ti při restartu systému spustil) a ihned jej odfajfkuj a poté smaž.

Temp by měl smáznout i ten "Duster"..

Tomu dusteru bych moc nevěřil, proč by při každém čištění dělal zálohu registru? Je to podle trochu moc velkej zákrok do systému, pokud to vyžaduje práva správce/administrátora a zálohu celého registru systému.

Opravdu těžce a někdy je to skoro nemožné. Nepokládej takové dotazy - jsou na úrovni dotazu jak narýsovat převodovku.