» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čištění registrů

Dobrý den, mám dotaz ohledně čištění registrů - je opravdu nutné je občas vyčistit a popřípadě defragmentovat ? Opravdu to pomáhá ke zrychlení běhu PC ? Pročetl jsem si spoustu článků a recenzí, a každý mluví jinak.Tohle téma mě taky napadlo v souvislosti s článkem, že Microsoft dal stop CCleaneru.//Smazán troll René a jeho OT.//

Odpovědi na otázku

Ne, zrychlení běhu PC to nepomáhá. Tedy respektive to někdy pomůže, protože čištění registru celkem běžně zboří celý systém a uživatel potom musí provést čistou instalaci bez balastu, co tam měl, takže to pak většinou jede rychleji. Ale pokud ke zboření systému nedojde, tak samotné "vyčištění" registru nic nezrychlí.

Co na nich chceš čistit? Pokud zbytky po starém programu, to se dá udělat ručně, pokud víš, co hledat, a máš to pod plnou kontrolou. Jinak je to všechno blbost.

Ne. Je to uplne zbytecne a casto to muze byt i skodlive.

Článek sice starší, ale stále platný.https://touchit.sk/tragedia-nazvana-ccleaner...

Moc pěkný článek Ale přesvědčené fanatiky to stejně neodradí, placebo je prostě placebo a už bez něj nedokážou žít

Já vím. Pouze snaha o osvětu.

Nejde moc o fanatiky. Hodně lidí dává přednost přesvědčení před fakty. Beliefs vs facts. Nedostatek kritického myšlení.

Nelze také zapomínat na fenomén FB a pod. Když zam "borci, co v tom dělají" řeknou, že je zo paráda, COOL a IN, tak přes to nejede vlak.

Není to náhodou chyba školského systému, že lidi neví, jak zjistit, které informace jsou pravdivé a které ne? Dnes máme rychlý přístup k informacím(kdo pamatuje, jak pro informace musel chodit do knihovny?), ale když neumíme rozlišit, co je bullshit a co ne, pak je to stejné, jako kdybychom žádné informace neměli. Možná se blýská na lepší časy, ECDL učí i informační gramotnost, otázka je, jestli se tohle, i u nás, ve školách zavede...

OT: já myslím, že by očkování vyřešila privatizace školství, zdravotnictví a sociálního systému. Měla by volbu dítě neočkovat, ale musela by platit tržní pojistné, které by bylo x-násobně vyšší než u očkovaných, stejně tak by si soukromá instituce rozhodla, zda vpustí očkované nebo ne.U počítačů máme „Já jsem někde četl, že CCleaner pomáhá.“ Takhle jsme u očkování ve stavu „Já jsem někde četla, že očkování způsobuje autismus...“, ale vůbec nebyla schopná pochopit, že se tomu děje pouze u určitých genetických predispozic, ale pokud má dítě vrozený autismus, tak mu ho stejně místo očkování za pár let vyvolá něco jiného. Pokud by to byl i její případ, tak by jí snad lékaři během těhotenství doporučila potrat plodu s vrozenými vadami (paní údajně trpí roztroušenou sklerózou).

*soukromá instituce rozhodla, zda vpustí NEočkované nebo ne.

No u nás to už ROZHODLI.Dieťa, ktoré NEMÁ potrebné očkovania NESMIE byť prijaté do jaslí, škôlky - dôvod je, že by mohlo prípadne priniesť infekciu.Darmo bude matka dupať, nič jej to nepomôže .

U nás jsou, bohužel, hovnošťourači a pak je všechno překompromisováno.

Samozřejmě by měla být možnost výběru z vakcín a rozhodně by neměly být na trhu zastaralé a zdraví škodlivé vyrobené kdesi u křováků v pralese (jako je tomu u indických nitroočních čoček). Jestli dítě dostane tři různé vakcíny určené pro dvě různé (celkem 6 nemocí) nebo jednu vakcínu proti 6 různým nemocem by měl zvážit rodiče a prodiskutovat s lékařem. Pro některé děti může být vhodnější jiná kombinace a přeočkování než pro druhé.

Možnost neočkovat, by mělo být pouze tehdy, pokud tím neočkovaný, ohrozí jen sebe. Když se někdo neočkuje proti encefalitidě, ohrozí tím jen sebe, když se neočkuje proti spalničkám a pak je dostane, už tím ohrožuje ostatní.Ti, kteří někde četli, že očkování prý škodí, by měli zahodit své mobily či mikrovlnky. Ty prý taky škodí.

Samozřejmě. Omlouvám se, že můj názor vyzněl tak, jako by bylo povinné i sezonní očkování proti chřipce.

Registr se v současnosti čistí jen proto, pokud je v nich nějaká havěť a nebo konflikt s nějakým programem, třeba po nesprávné odinstalaci antivirového programu. Dělat to z důvodu zrychlení Windows, je stejný nesmysl, jako si myslet, že když si koupím lepší boty, tak předběhnu auto...Vždy se registr čistí manuálně, ne, že spustím nějaký program a on to sám vyčistí. A vždy provést zálohu registru, ještě lépe zálohu Windows, když se chci pustit do čištění registru a ani netuším, co co ten registr vlastně je a z čeho se skládá.

Laik by do registrů neměl sahat nikdy a ničím. Nicméně laik může Ccleaner bez obav používat jako komfortní a jednoduchý uklízeč dočasných souborů v Tempu, po prohlížeči ap. za předpokladu, že nechá default nastavení, z celé aplikace bude využívat jen Čistič a to aniž by cokoliv zaškrtl v sekci "Pokročilé".Ano, možná výše uvedené jde uklízet i jinak, ale zatím jsem nenarazil na jednodušší ale přitom stejně uživatelsky přívětivý způsob.

Ono je možná vhodné zapřemýšlet, jaký vůbec má smysl dočasné soubory mazat? Moc pěkně je to popsáno v článku výše. Často se totiž jedná o data, která počítač používá opakovaně a zbytečným smazáním se akorát musí znovu tahat z internetu nebo je počítač vytváří znovu sám (např různé náhledy atd.). Reálně jediné co má smysl mazat, jsou pozůstatky po aktualizacích Windows, o těch je jasné, že už nikdy k ničemu nebudou a na ty je dostatečně jednoduchý a hlavně bezpečný, cleanmgr. Mazat cokoliv jiného nemá žádný smysl. Zapírá to většinou jen pár stovek MB maximálně a na nic to nemá vliv. Prohlížeče se o tvoje tempy starají samy, nenechají je růst donekonečna.

řekněme, že si po svém surfováním třeba z toho či onoho důvodu chci uklidit, stejně tak si chci uklidit po dalších aktivitách, jako do tempu rozbalené soubory ap. a nechci spoléhat, že to časem udělá systém.

Tak dělat nějaké "podezřelé" aktivity ... to už je lepší rovnou nahodit virtuála a je to

Ale on to systém udělá Jinak k mému počítači nepouštím nikoho jiného, aby se mohl někdo vrtat v mých tempech

Napadají mě jen dva důvody:1.Málo místa na disku. To chce ale smazat něco jiného, protože v počítači budou určitě soubory, které zabírají mnohem více místa, než jsou ty dočasné soubory.2.Soukromí. Ale není náhodou lepší, používat programy jako je třeba Sandboxie, který pak nechám vymazat? Já dočasné soubory nemažu. Občas promažu cache prohlížeče a tím to pro mně končí.

To lze jednoduše řešit spustitelným skriptem, ne? Já si takhle čistím dočasné .bak soubory z určitých složek. A když to dáš do plánovače, nestaráš se o nic.

a jsme u toho - který laik si takový skript napíše?Který laik zvládne použít nějaký plánovač?Proč bych tím měl vůbec ztrácet čas, když portable verze Ccleaneru to udělá na dvě kliknutí a nemusím to řešit?

Ty chytráku - a který laik použije portable verze CCleaneru? Ten o tom nemá ani tušení, nainstaluje si plnou verzi a tam odškrtá a použije všechno, co jde. A pak se diví, že mu Windows zkolabují.

Já používám portable CCleaneru a mám ho i součástí flashky s instalací Windows. Po instalaci celého počítače použiji CCleaner na smazaní tempů, kouknu, jestli nejsou duplicity v asociacích a nakonec smažu s celou složkou Install (kromě zálohy ovladačů) také CCleaner.

Já jsem také laik . Ale bylo to myšleno ve smyslu narážky na to, zda to lze řešit i jinak, což je další velice elegantní způsob. Kdo má zájem a snahu, ten se to naučí, trocha samostudia není nikdy na škodu a stačí nakopnout. Používat Ccleaner je přece ponižující. Není to náhodou už taky pěkný moloch?

To je právě co už dlouho zmiňuju. Na takové běžné, rychlé čištění jedním kliknutím nemusel nikdo tvořit takový moloch. Kdyby ti tvůrci té blbosti a la CCLeaner laikům vytvořili nějaký malý prográmek s dvě třeba tlačítkama "vyčisti TEMPy", "Vyčisti cache prohlížeče"..., úplně by to stačilo. Ale to by nebylo IN, nemělo by to milion dalších zbytečných funkcí a nemělo by to hezké grafické prostředí.

tak jasně, když někdo vyrobí nějaké GUI klikátko, co to zvládne a uživatel nebude muset laborovat s nějakými skripty, tak klidně. Zatím bohužel nic takového neznám.

A to je právě problém, že někomu, kdo jde na PC maximálně na YouTube a FB, kamarád jeho kámoše, co mu kamarád jeho sestry doporučil program, co mu fantasticky zrychlí počítač, si to nainstaluje, zaškrtá co, jde a rup ty boty, při další aktualizaci Windows mu něco nechodí (anebo při přespříští). A právě pro tyto "..." to MS zablokoval.P.S. Dal bych ruku do ohně za to, že minimálně 80% problémů s Windows, které se zde řeší, je způsobeno některým kurvítkem, jen se to většinou nedozvíme. Vlastní zkušenost - můj první dotaz, když někdo chce, abych se mu podíval na PC s problémem, je: Máš tam CCleaner?. A co myslíte? Měl ho tam. Nebo podobné kurvítko.

Zadarmo to nikdo nevyrobí, respektive když se to objeví na githubu, tak tomu nikdo neudělá masivní reklamu zadarmo a zadarmo to nikdo nepřeinstaluje do mobilů a notebooků. Proč myslíš, že je všude předinstalované sračky jako McAfee a CCleaner? CCleaner je po Huawei součástí mobilů Samsung a jmenuje se to vyčištění systému.

*zadarmo to nikdo nepředinstaluje

Registry jsou zlo.Čištění registrů je arcizlo.

Já mám většinu programů v portable verzi. Ta pohoda, když přeinstaluji Windows a stačí my tyto portable programy jen zpátky zkopírovat ze zálohy.

Proto je načase používat счёты!