» Poradna » Mobily

Čištění mobilu

Dobrý večer, mám takový malý, možná blbý dotaz.Dnes jsem koupil od pána z inzerátu iPhone. Prohlížel jsem si ho, otestoval a na cestě domů jsem si všiml, že fotoaparát fotí hrozně "mastně".. pak jsem se podíval na čočku a sklo na fotoaparátu jak vzadu tak v předu je šíleně zapatlané zevnitř a sklo displaye se u horního repráku nepatrně zvedá, odstává a reprák na hovory je při nejvyšší hlasitosti docela potichý.. Buď je tam hodně prachu, nebo ho pán asi utopil.. Říkal mi, že mu párkrát spadl na zem a jinak ho měl prý jen v práci.. Na první pohled jsem ti toho ani vážně nevšiml.Chci se tedy zeptat, zda se to dá někde v servisu vyčistit na počkání, popřípadně jestli někdo nevíte, kolik by to cca stálo? a kdyby čistili v servisu ten přední fotoaparát, myslíte, že by ten odstávající display nějak přilepili?Je to můj první iPhone, tak se neorinetuju, kde to můžu nechat opravit a kolik co stojí.. Děkuju za pomoc.

Odpovědi na otázku

Chybama se člověk učí. Zajímalo by mě, jak jsi telefon "testoval", když nevyšla nejvo nízká hlasitost ani ten fotoaparát.

Tak jasně, že nejprve jsem zkoušel simku, pak reprák na písničky, touch id, wifi, volání s hlasitostí, co tam měl, pak jsem zkoušel zvýšit později hlasitost a zdá se mi to tišší než na mým Androidu, prohlídl jsem oděrky a odstátýho skla jsem si fakt nevšiml, ani těch upatlaných skel, fotoaparát jsem zkoušel až po cestě.. Vypadá to, jako by tam byl prach, nebo spíš nějaký usazeniny po vodě.. ale to by snad ten mobil nešel, kdyby se to přes to sklo dostalo do mobilu, ne?

Jinak, půjde to někde vyčistit?

Pravděpodobně nějak takto:https://www.youtube.com/watchNa cenu servisu stačí do nějakého zavolat a zeptat se.

Podle tvého líčení co mu je a se mu stalo, vykoupaný v uchu vodu, teda v mikrofonu, včetně pádů, bych takový nekoupil ani za pětikilo, děckom na hraní. Cenu za opravu dost, se nevyplatí

Nešlo by to ještě jednou a česky?

Šlo. Servis Dobrovský a Jariš, skvrn a špíny mobil zbavíš. Otázkou je zda i následků pádů, vykoupání a dalších vad které zařízení má. Stačí ?

vyčistit se to samozřejmě dá, pokud je to jen ušpiněné, na internetu jsou návody, ale doporučuji zajít do servisu, podle ceny a stáří zařízení, buď do autorizovaného, nebo jiného.No nepíšeš kolik si za něj dal, takže nevím zda se to vyplatí. To s tím na počkání pochybuji, tipuji tak 3 dny, pokud budou něco měnit.No samotné čištění z vlastní zkušenosti 1000-2000kč podle druhu, délky atd. No a odstávající display ti pravděpodobně maximálně vymění a to si připrav větší pálku

To jsou jenom drobnosti. Dulezite je, ze mas s cim machrovat pred kamarady. To byl ucel, ne? Proc si kupovat funkcni telefon, kdyz muzes mit za stejne penize jablecnou sunku z druhe ruky s pohnutou historii.