» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čištění disku ve Windows 10 po květnové aktualizaci 1903

Po velké jarní aktualizaci funguje špatně Vyčištění disku-vyčistit systémové soubory. Otevření okna čištění systémových souborů trvá cca 2 minuty. Stejný problém už tu jednou po nějaké předchozí aktualizaci byl, po čase zmizel, zřejmě po opravné záplatě. Má někdo stejný problém?

Odpovědi na otázku

Zatím nevím, ale vyčištění systémových souborů i dosud někdy trvalo velmi, velmi dlouho. Takže bych se nevzrušoval.

Žádná chyba, tohle vždycky trvalo dlouho. Záleží ale na charakteru těch čištěných souborů, jestli je to hromada malých nebo méně velkých souborů.

Samotné čištění může trvat déle, jenže tady jde o problém, že po stisknutí tlačítka "Vyčistit systémové soubory" se okno čištění na obrazovce objeví až po dvou minutách. Teprve pak běží v okně zelená lištička čištění.

I ta příprava někdy trvá dlouho ... nepanikař a nech tomu volný průběh.

Cim viac tam mas bordelu na cistenie, tym dlhsie trva ho vyhladat.

Přece vím jak to fungovalo před aktualizací a po ní. Okno s vyhledáváním systémových souborů se předtím otevíralo ihned a ne po dvou minutách.

Idealni je ukoncit sluzby a procesy windowsu, ktere to mohou drzet.Muzes stahnout tohle a spustit jako spravce: https://pastebin.com/5Q4t1Us9

Máš pravdu, nejde o rychlost, ale nedoběhne to třeba vůbec. Zkoušeno na několika NB.

Já to dělal včera,trvalo to než čištění disku vůbec najelo.Ale disk jsem vypucoval,update a předchozí instalaci smazal,disk defragmentoval a běhá to tak jako dříve.Takže trpělivost...