» Poradna » Programy

Čistá Windows 7 tuhnou po startu, v nouzovém režimu fungují

Nainstaloval jsem Windows 7 (postupně dva různé buildy se stejným výsledkem) do staršího notebook Asus A9Rp (Celeron 1,4 GHz, 2 GB RAM).
Instalace proběhne bez problémů.
Při prvním spuštění však naběhne plocha, lze pohybovat myší a spustit Task Manager, ale to je asi tak všechno. Na nic jiného systém nereaguje.

V nouzovém režimu přitom počítač pracuje svižně. Nebyl problém doinstalovat 3 chybějící ovladače, takže Správce zařízení neukazuje žádný problém. Zvukový systém však nelze zapnout (je to vlastnost nouzového režimu?), ačkoli ovladač zvukovky nevykazuje problém. Systém ve stavu nouze mrzne také při pokusu spustit čerstvě nainstalovaný Firefox.

Kde může být problém?

Odpovědi na otázku

Microsoft ovladace na Čipová sadu ATI Radeon® Express 200M+SB450 robit nebude.

Tak jedine u AMD/ATI pohladat. Ale oficialne Win7 este neexistuje.
Takze testovat Win7 najlepsie na zeleze s Intel chipsetom.

Tomu moc nerozumím. Notebook sice není nejnovější, ale má na sobě štítek Windows Vista Capable.
Ovladače AMD/ATi nejdou v nouzovém režimu nainstalovat (hlásí to chybu při detekci systému).

Tak je tiez nerozumiem. Pises "Windows 7 tuhnou po startu", co s tym ma "štítek Windows Vista Capable" ?

"Ovladače AMD/ATi nejdou v nouzovém režimu nainstalovat" nechce sa mi verit, ze by si mal ovladače AMD/ATi na Winows 7. Ze tam nejdu ovladace z Visty co je na tom divne ? Ani motor z Hondy nejde do Fabie. Alebo si podlahol fame, ze Windows 7 je Vista z SP3 ?

Mne Windows 7 nasiel vsetky ovladace. Ale co tu citam, je najlepsie nechat indows 7 nech si najde ovladace sam z netu (ak ide sietovka).

To je jednoduché: Visty jsou minimálně stejně náročné jako sedmičky + ovladače pro Visty na sedmičkách fungují.

Tři zmíněné ovladače, které Windows 7 nedokáží nainstalovat a dohledat samy, v nouzovém režimu normálně nainstaluju (používám z Vist a ve Win 7 nehlásí žádnou chybu, pouze je třeba vyhledat příslušné soubory ručně, nikoli použít instalátor).

V těch to ale podle mě není. Na zahraničních fórech jsem se dočetl o nějaké chybě s řízením spotřeby u základních desek Asusu, ale nic konkrétního. Pomohl by mi i nějaký tip na vhodný diagnostický nástroj, ten z Win 7, který je určen k řešení potíží při startování systému, sice problém s ovladači odhalí, ale nekonkretizuje a ani není schopn jej vyřešit.

Nechci tam dávat zpět obstarožní Win XP, spousta věcí funguje ve Win 7 lépe a nyní jsem tam dal i dost RAM.