» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čistá přeinstalace windows 8.1

ahoj mám windows 8.1 a chtěl bych to přeinstalovat ale ne přes OneKey recovery nebo do tovarniho nastaveni a tak chci si udělat instalační USB jak to je na w10(např) ale nwm kde stahnu program na vytvoření instalačního media.a taky nevím jak to udělat. dik za rady

Odpovědi na otázku

a taky jestli až to budu kompletně přeinstalovavat jestli nebudu mit problem s produkt keyem který nemam jelikož mam notebook

a nebo jak zjistim svuj produkt key na notebooku

Návod na zjištění key na již nainstalovaných Windows 8.1 je tady: http://www.isunshare.com/product-key-finder/find-p... nebo pomocí programu Magical Jelly Bean Keyfinder https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/

Instalační program Windows 8.1 si v průběhu instalace sám načte key z BIOSu notebooku a není nutno ho zadávat ručně.

okey dekuju a když budu mit windows 10 a budu chtit zpět na 8.1 a nebudu chcit použit svou bitovou kopii to znamena nainstalovat zpět čistou w 8.1 tak se ten produkt key načte taky?

Původní key na Windows 8.1 zůstane v BIOSu notebooku uložen i po instalaci a aktivaci Windows 10 (nepřepíše se jiným key pro Windows 10). Pokud Windows 10 smažeš a znovu nainstaluješ Windows 8.1, při instalaci Windows 8.1 se opět načte původní key z BIOSu.

a co když zase z 8.1 budu chcit po 3měsicich nainstalovat w10 pujde to??? aniž bych musel kupovat produkt key???

Pokud na tvém počítači budou Windows 10 nainstalované a aktivované do 29.7.2016, bude možné tyto Windows 10 kdykoli smazat, nahradit je Windows 8.1 a po nějakém čase (např. 3 měsíce) zase nainstalovat - a to už bez nutnosti zadávat key pro Windows 10. Výrobce Microsoft si totiž po aktivaci Windows 10 uloží na svůj server informaci, že na tvém počítači je už aktivovaný Windows 10. Při smazání Windows 10, jeho opětovné instalaci na stejném počítači už nebude nutno zadávat key - Microsoft ví, že tu licenci Windows 10 máš.

okey fakt dik moc nečekal bych že by mi někdo hned na poprvé dokázal odpovědět na moje otázky a ještě k tomu tak rychle. Mohl by ses tím živit(pokud se teda tím uz nezivis).

Nabídka bezplatného upgrade na Windows 10 z Windows 8.1 platí jen do 29.7.2016. Potom už bezplatný upgrade nebude fungovat a je třeba si Windows 10 koupit. pokud nsi chceš zachovat možnost používat Windows 10, doporučuji provést upgrade na Windows 10 nyní a Windows 10 zaktivovat. Tím získáš právo bezplatně (i opakovaně) instalovat Windows 10 na svůj počítači. Po aktivaci můžeš Windows 10 smazat a nainstalovat si původní Windows 8.1.

ano právě to mam v plánu ale chtěl sem se pojistit že nebudu mít později problém nainstalovat zpět puvodni windows a taky pokud mě zase přepne v hlavě a nainstalovat znova w10

Dobře, ještě bych chtěl zmínit, že je užitečné si někam poznačit key od současných Windows 8.1 pro případ nečekaných technických problémů apod. Software pro zjištění key je zmíněn v odstavcích výše.Přeji hezký den

Pro všechny, co nevědí, odkud stáhnout original iso soubory všech edicí Windows: Windows ISO Downloader.exehttps://www.heidoc.net/joomla/technology-science...