» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čistá instalace Win 10

Zdravim.Chci preinstalovat Win 10. (udelat cistou instalaci). Jakej je rozdil kdyz v nastaveni vyberu obnoveni do tovarniho nastaveni s moznosti smazani disku a nebo kdyz udelam instalacni medium a provedu instalaci zkrz tuto moznost. Jaky ke v tom rozdil?Dik

Odpovědi na otázku

když si uděláš instalační medium,tak si můžeš dle libosti disk naformátovat .... u obnovy továrka nemusíš dělat instalační medium .... na jinej rozdíl jsem nepřišel

Tak nevím.. nevím.. nejspíš to pro tebe bude těžký hlavolam.. Uděláš instalační médium a provedeš instalaci skrze tovární nastavení..???Popiš prosím celou akci, jak to vlastně provedeš..

V nastavení máš dvě možnosti obnovení. Buď Obnovit počitač do továrního nastavení nebo Spuštění s upřesněným nastavením. V tom Obnovení do továrního bych zvolil smazat všechny moje soubory. A v tom spuštění s upřesněným nastavením bych instaloval pomocí instalačního média (z předem připraveného USB) .. A mě zajímá jakej je rozdíl mezi těmito dvěma možnostma. Chci mít prostě Windowsi po instalaci co nejčisčí ;)

Moje rada pro tebe:..se musí hodně učit.. Nemel nesmysly, nabootuj instalačku z usb a jeď dle pokynů na obrazovce. A nezapomeň na to, že čistá instalace je o tom, že před samotným určením, kam chceš instalovat OS, budeš ono místo formátovat, odstraňovat oddíl, kam přijde ta čistá instalace OS... Formátovat a odstranit můžeš klíďo celý disk, pak zvolit jako "nový" oddíl(určení velikosti i velikost ostatních oddílů.. atd ) - takhle se to dělá klasicky.. Zavaděč se vytvoří automaticky.. Zdar tvé čisté instalaci.. Každý nějak začínal a každý něco i podělal..

Po obnově do TN to bude komplet i s ovladačema, po instalaci se musí doinstalovat ovladače.

Rozdíl je ten, že takové možnosti vybere jen lamička. Guru rovnou nainstaluje/upgraduje na RS1 RTM. Od půlnoci je k dispozici.

"Guru" se na to vy*ere a de radši na dvě, než se votravovat s takovou špinavou siláží

Tovarni nastaveni je OS s ovladaci vcetne bloatwaru. Pri ciste instalaci je nutne instalovat ovladace