» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čistá instalace WIN 10 na nové ssd

Zdravím mám dotaz, mám tu nové SSD, které mám v plánu přidat k mému současnému disku, ssd na systém hdd na data. Teď jen jak to udělat mám připojit ssd a udělat čistou instalaci WIN10 jako tady: http://www.zive.cz/clanky/jak-nainstalovat-w... Jako system disk tedy vyberu ssd, smaže se mi ten HDD a i WIN10 na něm? Což bych potřeboval, nebo jak to lze udělat nejlépe.

Odpovědi na otázku

Tak sám od sebe se ten disk nevyhodí... Jako ideálně to zazálohuj, nabootuj instalačku, v ní vše naformátuj a vyber disk na který ti chceš nainstalovat. Někdo má ve zvyku instalovat Win jen s jedním zapojeným diskem a ty ostatní připojit až pak... (slyšel sem o případech problému s duplicitníma bootmgr atd.)

Mě jde jen o to abych neměl na dvou diskách dva Win10

Nič sa na hdd nezmaže ak ho nedáš sformátovať ty sám.Pri tvojich znalostiach radšej odpoj od káblov hdd, vraz a zapoj ssd na ktorý nainštaluj W10. Potom pripoj hdd a zruš na ňom aktívny oddiel. Dáta na hdd zostanú.Je to z dôvodu, aby ti nezostalo "krížom-krážom" zavedenie systému. Tj. na hdd bude pôvodný zavádzač a na ssd sa inštaluje W10 na C:\.

Ahoj, mam stejny problem, mam WIN10 zabudovane v PC a nemam CD ani FLASH s OS ale chci tam origo co mam v pc, kdyz udelam postup jako kolega podle navodu ktery prilozil v priloze a vyberu akorat pri preinstalaci SSD a HDD formatuji a udelam z nej jen HDD na data tak by to melo na SSD dat OS a HDD by melo byt jen disk navic? OS uz jsem preinstalovaval mnohokrat ale nikdy ne z HDD na SDD. Diky za odpoved.