» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čistá instalace W11 - jaké ovladače pro HW Windows sám nainstaluje?

Dobrý den,na Microsoft fóru jsem se dočetl, že v případě, kdy uděláte čistou instalaci Windowsu, tak vám OS během instalace sám stáhne většinu (či všechny) ovladače pro komponenty vašeho počítače a rovněž je nainstaluje, jelikož má většinu těchto ovladačů ve své databázi. Já jsem však čistou instalaci provedl a počítač mi vůbec nenachází možnost WiFi, tudíž asi nejsou ovladače k zákl. desce plně nainstalovány. Je tedy nejlepší jet kompoment po komponentu a nastahovat/nainstalovat si ručně vše, co výrobce k danému komponentu za ovladače nabízí, nebo eventuelně existuje nějaký software, který vám PC "zkontroluje" a upozorní vás, kde ovladače např. nejsou nejnovější? Díky

Odpovědi na otázku

Nainstaluj přes inf ovladač wifi a dál nic řešit nemusíš.Pokud někdo podává dotaz ohledně ovladače, vždy je vhodné uvést jaké desky/notebooku se to týká a uvést id hardware zařízení, najdeš ve správci zařízení, v záložce podrobnosti u daného zařízení.

Rozumím. Mně šlo spíše o obecnou poučku - pokud provedu čistou instalaci počítače, je nutné stáhnout a nainstalovat pouze wifi ovladače k základní desce, nebo je ještě něco nezbytné? Např. u grafické karty, hádám, je lepší si stáhnout oficiální NVidia/AMD software a nechat si ovladače aktualizovat z něj? Nebo se o tohle Windows také postará sám skrze tu zmíněnou databázi ovladačů, jimiž disponuje? Jde mi právě o to, co ta čistá instalace kategoricky ze své databáze ovladačů pojme a co nikoliv..

obecna poucka neexistuje. Cast HW je rozpoznana winUpdatom, ten sa nainstaluje. Cast HW nieje rozpoznana, ten sa nenainstaluje. A potom su tu napr. grafiky, kde chces mat najnovsi ovladac zo stranky vyrobcu (nv/amd) a je uplne jedno, co si nainstaluje winUpdate.

Dobře, děkuji

Pokud chceš obecnou poučku tak tu jsem sepsal tady:https://pc.poradna.net/questions/3170775-windows...

Treba ist na stranku vyrobcu MB a postahovat si odtial ovladace.

ještě se mi nestalo že by Win11 na podporovaný HW samy nenainstalovaly všechny ovladače (a v 90 % to udělají i Win10)Ale musíš Win po čisté instalaci připojit na net (kabelem) a pak to nechat na WIndows update aby se o to postaralo - je třeba to občas prokládat rebootama a spouštět znovu Win update a pokud to něco nenajde tak kouknout taky do menu "Zobrazit volitelné aktualizace" a tam "Aktializace ovladačů"Případně to tam dodat ručně stažením driveru od výrobce HW.