» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čistá instalace W 10

Na toto téma už zde bylo mnoho diskusí, ale přece bych něco potřeboval upřesnit.Na mém noťasu Lenovo je HDD rozdělen na C a D oddíly a potom další čtyři skryté ( OEM, EFI a 2x recovery - tváří jako byly prázdné ). Upgrade mi proběhl OK, ale chtěl bych udělat ještě čistou instalaci. Můžu při instalaci všechny oddíly zformátovat ( zrušit ) a nechat instalátorem vytvořit znova? Recovery určitě nebudou třeba. Díky!

Odpovědi na otázku

Zálohuj si ovládače, alebo ich stiahni z webu výrobcu NB a HDD môžeš rozdeliť na 3 oddiely: boot (asi nemusí byť, ale má svoj zmysel), OS a data.

Pokud nebudes obnovovat puvodni instalaci, klidne muzes zrusit vsechny (nebo si je vytvorit dle sebe).

Pokud víš, že to používat nebudeš, tak ano, můžeš.

Zrušte všetky, ani jeden nebudete potrebovať.

Muzes...

Oddíly klidně můžete smazat. Po nainstalování čisté instalace se vytvoří možnost továrního nastavení=právě ta čistá instalace.

Všem velký dík za informace.