» Poradna » Programy

Číslování stránek ve Wordu

Zdravím, zajímalo by mě jak můžu ve wordu začít číslování stránek např. od strany 5, přičemž chci začít od jedničky a předchozí stránky by měly být bez číslování.

Vím, že je potřeba vytvořit nový oddíl, ale když ho vytvořím a v záhlaví zobrazím číslování stránek, tak číslování začne na 5 straně a od jedičky, jenže se mi očísluje i prvních pět stran (opět 1 - 4), kde číslování nechci.

Asi bude problém v odlišném nastavení oddílů, nevím kde, nebo pomocí čeho můžu každý oddíl upravovat zvlášť.

Odpovědi na otázku

Já bych měl větší špek, ppotřebuju vložit číslování stránek až od třetí stránky, ale římsky tj aby bylo 1. stránka nic, druhá taky a od třetí iii, iv apod...... udělám konec oddílu,podaří se to, ale na první stránce je pořád 1 a na 2. 2.....poradde pleas je to celkem duležité, málem bych zapomněl, hezký víkend všem

Dvakrat klik na zahlavi/zapati, tak aby bylo aktivni, potom pravym primo na cislo stranky, z kontextoveho menu vyberes UPRAVIT POLE a tam uz to najdes

obávám se , že v upravit pole, nic co by se mi hodilo není, nebo aspon já to tam nemohu nalezt

img62.imageshack.us ...

dik moc...akorat se obavam, že to nic moc neřeší, akorát to u první adruhé stránky změní 1 2 na . i a já potřebuju, aby to zmizelo uplně a číslování začínalo až iii ........ale ještějednou hrozně moc děkuji

vlozit > cisla stranek > format > zacit od: _____

tim si nastavis cislovani od trojky, ale jinak mam stejnej problem jak ty, takze ti neporadim

davide ještě jednou dík za rady a čas, tohle jsem někde vygooglil a funguje to

1)Na „páté“ stránce dáte:
Vložit – Konec - Typy konců oddílů -vyberete "Na stejné stránce"

2)Po té dáte zobrazit záhlaví:
Zobrazit - Záhlaví a zápatí

3) Na stránce, kde chcete začít číslovat (na páté stránce),vyberete buďto záhlaví nebo zápatí, kam chcete umístit čísla stránek a v ovládacím panelu „záhlaví a zápatí“ zrušíte volbou „Odkaz na předchozí“ propojení na záhlaví nebo zápatí z předchozího oddílu. Po té vložíte počítadlo stránek. Dokud neukončíte oddíl, počítadlo pojede až do konce dokumentu.

Díky, funguje to