» Poradna » Programy

Čísla po použití funkce nejdou vyhledat

Ahojte,potřeboval bych poradit s Excelem.V jednom sloupečku mám obdobné serie 2800/00/2423032 . Potřebuji z toho dostat ale jen čísla za druhým lomítkem. To všechno mám pomocí fx "ČÁST" problém ale nastane, když chci tento výstup používat pro SVYHLEDAT nebo cokoliv jiného. Zkoušel jsem formátování buněk, ale nic nepomůže. Hodnoty to nevyhledá ani přes ctrl+f a vepsání 2423032. Jako by ten sloupeček nebyl.

Odpovědi na otázku

To je prosté. Po použití funkce ČÁST se číslo změní na text. Takže máš dvě možnosti. Buď výsledek funkce ČÁST vynásobit jedničkou aby výsledkem bylo opravdu číslo. Nebo ve fci SVYHLEDAT vyhledávat číslo jako text, tj. "2423032".CTRL+F opravdu nefunguje, protože prohledává to co je tam napsané a to je vzorec, neumí vyhledat jeho výsledek, lze jen použít filtr.