» Poradna » Počítačové sítě

Cisco domácí uzavřená síť nastavení

Prosím o radu, cisco SG200-8 portů, do prvního portu mám připojenej net z routeru a nechci, aby tento port "viděl" do statních sedmi resp. aby do ostatních sázel jen net ale nesdílel data ze zbývajících portů,čili první port pouze net, 2-8 port uzavřená domácí síť, jestli se někdo orientuje lépe v tomto rozsáhlém nastavení prosím tedy o radu, děkuji

Odpovědi na otázku

tvuj pozadavek mi nejak nedava smysl... jinak switch narozdil od hubu zasila data pouze konkretnimu hostiteli na zaklade ARP tabulky.

ten router není můj,je z něho do každého patra v baráku vytaženej jeden port a na ten můj jsem si hodil switch protože mám mnoho přístrojů.V místech v síti,vidím všechny počítače v baráku a oni samozřejmě mě,já chci mít svoji uzavřenou síť s přístupem na net,ale nechci sílet cokoliv z portů 2-8 na port 1 kde je ten net,díky

Tak to potřebuješ router a ne switch

proto jsem si koupil manageovatelnej switch,myslím,že by to měl umět,nebo né?

Jestli má věci jako DHCP atp., tak určitě, prostě si udělej novou síť s vlastním rozsahem. Ty vidíš cizí věci proto, že to pořád routuje ten router, na kterej si napíchlej.

no VLANy sice muze udelat, ale pokud nema router ci jine zarizeni ktere routuje mezi VLANy tak mu je to naprd. Switch vesmes jen VLANy preposila, pravidla urcuje router. samo ze pokud to neni nejaky specialni, ktery to umi. ale vesmes jich neni mnoho.

jo a co je to za router, kdybys mel napr mikrotik, neni to tezke.

tak interni VLAN routing by asi zvladnul L3 switch, ale to jsme nekde jinde.Pokud potrebuje oddelit site, tak nejaky router, jelikoz jiz ma switch tak treba UBNT EdgeRouter Lite, EdgeRouterX, Unifi USG 3P, Mikrotika, ale si samozrejme nejakou beznou krabicku vcetne wifi co se mu vali doma :)

Tos koupil blbě, na tohle opravdu potřebuješ router, ne switch. Ani management to spolehlivě neřeší. Přitom by to vyřešil obyčejný router.

Tvůj popis situace se mi zdá jako nesmysl. Teoreticky by se dal oddělit port 1 od portů 2-8 pomocí vlan. Tedy že porty 2-8 se budou spojovat mezi sebou a na port 1 neuvidí. A port 1 se zase nedostane na ty porty 2-8. Jenže pak mi hlava nebere proč tam ten port 1 vlastně mít zapojený, když se nikam nedostane. To už rovnou můžeš odpojit kabel z portu 1 a máš to stejné, bez nějakého nastavování.Pokud by jsi nechtěl kompletně zablokovat spojení mezi porty, ale filtrovat jen nějakou komunikaci, tak na to ti switch nestačí.

jak popisuji ten port potřebuji jenom na internet,když ho odpojím nebudu mít internet, v podstatě bych chtěl aby fungoval jako router s 8-mi Gb porty,myslí tím aby tedy fungoval jako WAN na routeru....

Tak si kupte libovolny router a k nemu jakykoli uplne tupy, nemanageovatelny osmiportovy switch. Hotovo.Zaklad je nekupovat switch, kdyz chcete router.

víceporté routery jsou pekelně drahé,potřeboval jsem min 8 portů,pro mě tedy jediné řešení připojit starý router a gb síť pomocí switche....Díky za Vaše nazory a rady

Jenze Vy takovy router k nicemu nepotrebujete, akorat to nevite a poradit si nedate.Zkusim jeste jednu vec: Opravdu potrebujete uplne neco jineho - zavolejte k tomu nekoho, kdo tomu (tj sitim) rozumi. Je velka sance, ze jakmile Vas bude mit tvari v tvar, nechate si to od nej vysvetlit. :o)

jenže ja už ten switch mam a prave proto jsem si ho koupil s vidinou ze to pujde nastavit bez problemu na nem(smart switch),nechtel jsem tady mit rozshahlou sitovou infrastrukturu...

Zadnou "rozsahlo sitovou infrastrukturu" zjevne nemate a mit nebudete. Fakt uplne staci, kdyz si koupite "za par stovek" router. Ale opakuji, konzultujte s odbornikem vis a vis.(Jen skoda penez zbytecne utracenych za manageovatelny switch. Mohl za to byt router i spravny switch..)

já router mám,chtěl jsem ho jen vyřadit z provozu (málo portů a rychlost - 4x 100mb LAN) a kopil jsem místo něho tento switch.Ted jsem hodil pred switch ten starej router a vse uz funguje jak ma,díky

Supr. Pokud nepotrebujete >100mbps, je to OK. Pokud byste potreboval, staci ten router vymenit za nejaky s Geth porty.Jinak obecne proste ani slusnejsi switch bohuzel neni nahradou za router, jakkoli v nekterych specifickych situacich muze stacit.

poučil jsem se díky za Váš názor a rady....

A musíš to mít v jedné krabici? To nemůžeš mít 2 zařízení? Tj koupit libovolný router a kabel z portu 1 switche strčit do WAN portu toho routeru a z LAN portu routeru to mrsknout do portu 1 toho switche.To by mělo fungovat, jen budeš mít dvě zařízení a né jedno.

Staci trosku hledat, netreba aby byl novy... me doma uz nejakou dobu (delsi nez 2roky bezne zaruky) bezi HP ProCurve 1810-24 port gigabitovy switch s managementem, kupoval jsem ho za 1500Kc ;)Jinak ano, pro oddeleni siti zapojse stary router, pohlidejte si pouzite rozsahy IP adres aby jste nebyl v kolizi. Popripade se muzete obratit na poskytovatele, at provede oddeleni jednotlivych pripojek primo na jeho routeru.

Víceportý router uděláš z obyčejného tak že za něj připojíš 8 portový Switch ;)

vlan?

čili jestli tomu dobře rozumím,tak tento switch nelze takto nakonfigurovat a jediné řešení je před něj jebnou zase další router kterej mě oddělí od zbývající sitě....

Překvapivě ... jako ještě jiný řešení je, že by si sáhnul na ten router, z kterého bereš konektivitu a udělal si oddělenou síť přímo na něm a u sebe jí jen switchoval

to by ale nesměl mít přístup každý do tohoto routeru-nejsem jeho sparávce,ale díky za názor...

Ano, tohle přesně dělá router, ne switch.

switch s layer 3 a layer 4 to umí také,jen vyšší latencí,ten můj je jen layer 2 podle Wiki

Je to jednoduchy. Potrebujes firewall ktery dovoli iniciovat komunikaci od tebe ven, ale zablokuje pokus o spojeni z venku. v zasade ti bude stacit jakykoliv SOHO router.Mivaji implementovany firewall.Na switchi neco takovyho nenastavis.

SG200 je L2 switch, ten Vám bohužel moc nepomůže. SG300 (L3) by byl lepší. Pořiďte ještě nějaký router a schovejte se za NAT.