» Poradna » Web a internet

Čína - chat a internet

Dobrý den,rád bych se zeptal odborníků a lidí co si čtou články o situaci ve světě v oboru technologie a internetu.Jak je to s "hlídáním internetu" v Číně? Je pravdou, že cokoliv pošlu z Číny a do Číny je hlídáno a prověřováno a v případě porušení jejich zákonů trestné?Prý v Číně probíhá nějaká Hong kongská revoluce a je to hlídáno. Ano, co když pošlu pohoršující fotku do číny a nebo z číny přes skype nebo podobný chat program. Jo, pro číňana pohoršující, pro Evropana potěšující a obvyklá fotka, budou mě trestat? Nechci skončit v jedné z těch fabrik jako otrok. Díky za moudré odpovědi, moralisti ahoj.

Odpovědi na otázku

To víš, Číňani sem přijedou a odvlečou tě do nějaké té jejich fabriky. Tak bacha.

Pavelko, budte od te dobroty, vykaslete se na anonymizer a normalne se podepiste. Normalni lide pak budou moci "dotaz" jako obvykle ignorovat.

Pavelka IT amatér a anonymizer? To mi moc nejde dohromady, spíš bych to tipoval na Zonda/Srallbotku.

Pokud jsi někde na návštěvě (třeba v Číně), musíš se řídit zákony dané země. V případě porušení zákonů ti hrozí postih. Zjisti si třeba výši trestu za pašování drog do Thajska.Pokud budeš ty něco posílat odsud do Číny, nemusíš se o zákony dané země zajímat. Je to věc velké čínské zdi, aby odfiltrovala pro ně škodlivý obsah. Ale může se stát, že to, co pošleš někoho pohorší (odlišnosti kultur) nebo jej můžeš přivést do problémů.Stejně, jako by ti někdo začal posílat mailem dětskou pornografii. Pak můžeš na policii vysvětlovat, že to je spam...

Dobrý den, já bych se naopak rád zeptal, jak je to s cenzurou internetu ve Finsku, odkud právě píšeš.

Blbost, sedí v Ostravě, nejspíš v centru na baráku a nudí se…

Cenzura v Číně bude spíše spočívat v kontrole "politicky citlivých" témat a hanbaté obrázky budou spíše minoritní. Kdyby šlo o posílání péčka do Saudské Arábie nebo Íránu, tak bych se toho bál víc.Pokud nehodláš domlouvat protesty proti vládě, nebo prodej dětského porna, tak to podle mne nemusíš řešit.

Pokud ti jde tolik o utajeni neceho, oba pouzivejte proxy, tor a sifrovanou komunikaci. Proxy myslim (nwm jak se menuje, nedavno byl clanek) nake za pomoci zmeny dns. Tor chat taky neni spatny napad. A pokud jde o posilani hesel, tak zahasovat necim kolem 1024 bitu. Jinak nq posilani P s ovci staci uloz.to.