» Poradna » Ostatní

Čím zvukově izolovat CASE?

Máte někdo nápad nebo zkušenosti, čím by bylo nejlepší obložit vnitřní strany case kvůli tlumení hluku vydávaného PC ??? Koberec, molitan, nebo něco jiného? Četl jsem články tady na Živě, ale jednoznačnou odpověď jsem nenašel.

Odpovědi na otázku

Počítač mám totiž 2 metry od postele a občas u toho hluku musím spát.

To by som aj ja rad vedel, tak nam ludia nieco napiste... Prosim...

Nikdo nic neví, tak si asi PC vystelu slámou

Relativně nedávno (pár měsíců zpět) byl na téma odhlučnění PC docela zajímavý článek někde na http://www.zive.cz/h/PCtuning/ (?). Pokud si vzpomínám, tak nejúčinnějčí bylo odhlučňovat jednotlivé komponenty a ne celou case. Odhlučňovat skříň s hlučnými komponenty - to je odstraňování následků, nikoliv příčin. V článku se doporučovalo přistoupit k této možnosti až nakonec po vyčerpání všech možností odhlučnění komponent.Já osobně jsem vyložil case kusy koberce "jekoru" a skutečně, moc to nepomohlo.

Toho tebichu bych se bal, neexistuje neco jineho ?? Mironet pouziva nejakou technologii a kdyz jsem po nich chtel kus toho materialu, tak ni bylo receno, ze to nejde, ze musim prinest PC a oni mi ho oblozi sami. Jenze ja starej kutil bych si to radeji vytlumil k obrazu svemu.

Jen pro informaci, zde jsou přímé linky:Jak si vyrobit tichý počítačJak si vyrobit tichý počítač podruhé - víc hlav víc ví

To co hledáte se jmenuje "kročejová izolace" a dává se to pod plovoucí podlahy. Je to něco jako vzdušnější karimatka a vyrábí se to v tloušťkách od 2 (modrá) do 10-15? (černá) mm. Mám s tou 2mm dost dobré zkušenosti.Poptejte se někde v Globusu nebo nějakých stavebninách. Samozřejmě je potřeba dobře PC odvětrat. Tichými větráky HoK

Firma ACE Design dodává profi materiály pro odhlučnění.  www.adesign.cz