» Poradna » Programy

Cim zkomprimovat AVI?

Ahoj, mam tu video velky 5,04GB a rad bych to stahl tak abych to mohl napalit na jedno klasicky dvd. Existuje nejakej dobrej a nejlepe free program na kompresi?

Odpovědi na otázku

VirtualDub - pokud je to avi.

Dekuju. Muzes mi jako lamovi popsat jak na to? Kdyz otevru Virtualdub tak je v zalozce Video volba compression, ale tam na me vybafne spousta jakejchsi formatu a nevim kterej a hlavne jak to nastavit at to ma 4,5GB. Dekuji

navod
www.cdr.cz ...

Nemáš zač. Třeba tady je dobrý návod:
www.tvfreak.cz ...
Já osobně používám kodek DivX a tam je i kalkulátor na birate - aby ti vyšla velikost předělaného avi s kodekem DivX. Jinak na netu najdeš spoustu návodů.

bitrate

a) "avi" je kontejner!!!!
b) viz "a)" >> v čem (formát) jsou ty soubory (aspoň audio a video)?!
c) "b)" "prozradí" většina normálních přehrávačů...
d) pokud je něco v "avi", pak to bude už nejspíše komprimované...

Je to avi, dvacet minut videa ma tech 5,5GB. Stahl sem to usb kabelem z kamery Canon MVX 45i. Je to jeden soubor, jediny co potrebuju je ho zmensit. Diky za rady

To jste ovšem nesdělil!! Asi to nepovažujete za podstatné, leč ne každý má přístup ke křišťálové kouli, případně k čerstvým pannám!! Nemá náhodou ta kamera jako záznamové médium takovou kazetku s magnetickým páskem (miniDV)?! Pak ovšem jde o nekomprimovaný "dv" "formát"!
K takovým kamerám se dodává nějaký SW na střih a převod do aspoň "mpeg2".
Může posloužit pro jednodušší editaci VirtualDub, Avidemux, atd...

Format dv je komprimovany go mjpeg - motion jpg - jednotlive obrazky. Nekomprimovany by byl podstatne vetsi.

oprava: do mjpeg

Obávám se, že nikoliv mjpeg. Získaný RGB se převede na komponentní a pak se výsledná matice komprimuje DCT metodou. Jpeg je omezen 8bit/barva, to je poněkud málo...

Ahoj stáhni si poslední verzi Avidemuxu (je i česky):
downloads.sourceforge.net ...
rozbal ten zip někam na disk, spusť "avidemux2_gtk.exe"
otevři si video, a zkus použít kalkulátor, který najdeš v hlavním menu, nastav požadované, a ulož video

Dekuji!

Grafickou kartou přeci...

jestli opravdu nemas s timhle zkusenosti a chces to mit rychle a nejsi rejpal do nejvyssi mozne kvality, tak nikdy me nezklamal AGK ...jednoduche jak facka, ucinne rozhrani pro jinak pouzivany virtualDub atd...
zvolis vstupni soubor, zadas vystupni, pak format (neco se da jeste donastavit pomoci ctrl F9) , das ADD job, start, pockas chvili...nejakou tu hodku a je to...fakt jsem nic jednodussiho nezazil

jeste radsi dodam AGK = AutoGordianKnot = AutoGK