» Poradna » Programy

Čím vytisknout data z *.db (Berkeley)?

Stáhl jsem si a nainstaloval Berkeley DB 11gR2 5.0.21 ale nikde není exe soubor, čím db spustit (v FAQ píší o API). Potřebuji jen vytisknout data ze souboru *.db, stačil by mi jen nějaký prohlížeš s možností vytištění všech vět v databázi.

Odpovědi na otázku

berkeley je len knihovňa,na spustenie potrebuješ nejaký kompatibilný database server

subory .DB ak su stale jedne a tie iste, tak ich vedel otvorit stary Norton Commander, dalej Text602 (nejaka databazova pridruzena aplikacia k nemu, uz neviem jej nazov) a tusim to vie otvarat aj MS-Excel ? neviem isto... :) nemam ziaden DB subor na otestovanie :) mozno to otvori aj total commander(ale pochybujem)

Zkoušel jsem MS Access a Excel, nechytá se Nechce se mi věřit, že na prohlídnutí záznamů jednoduché DB není k dispozici nějaký program.

Ja mam Plugin do TotalCommandera.

Stahni si dbviewer freeware z http://www.sourcecodeonline.com/details/universal_db_view... ...

BerkeleyDB je knihovna, kterou mohou programy vyuzivat pro ukladani svych dat. Z pohledu knihovny pujde vzdy jen o prosta (binarni) data, jak v pripade klice, tak v pripade hodnoty. Obecne jediny zpusob, jak je z *.db dostat, je pouzit program db_dump, ktery je soucasti knihovny. I tak z toho ale vypadnou jen obecne prakticky nepouzitelna (textova) data, v podstate jen hex-dumpy klicu a hodnot. Navic by build db_dumpu mel odpovidat konkretnimu buildu knihovny, kterou pouziva program (ten co vyrobil vase *.db). Takze hodne stesti :).